| gina09 a întrebat:

Buna am o problema. sunt cu prietenul meu de 4 luni! ne iubim mult si eu pe el si el pe mine mereu mia sp ca nu ma lasa si m-a rugat sas nu il las si eu! incepe scola iar eu trec pe a 8 mama mia sp ca voi lua ore la mate si sa invat sincer vreau sa intr-un la liceu cu nota mare! deci nu ma voi putea vede in fiecare zi cu el si cand ne vedem doar cateva ore. tot la asta imi sta capul si mi-e frica sa nu ne despartim. noi am stat in fiecare zi app impreuna la scoala nu o sa pot sta cu el il pauze ca avem ceva probleme asta nu conteaza
cine ma poate ajunta cu niste sfaturi are funda
multumesc!

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Vorbeste cu el.
spune-i cum sta situatia.
spune-i ca treci clasa a8a si trebuie sa invetzi ceva mai mult ca sa ai si tu o medie de admitere mare ca sa intri la un liceu bun.
daca te iubeste o sa te inteleaga.
dar macar la 2 3 zile sa va vedeti.
si sa comunicati in continuare mult! asta e foarte important. sa nu va distantzati

| elisarktis a răspuns:

Pai...am eu niste sfaturi si nu am nevoie de funda o fac de dragul de a te ajuta:pai eu cred ca daca chiar exista dragoste adevarata intre voi si daca chiar el este alesul si te iubeste atunci cred ca poate rezista unei relatii mai complicate.
sa iti dau un exemplu daca un sot isi iubeste sotia si ea pleaca in tara "x" la lucru 2-3-4 ani cand o sa vina sotia acasa sotul o sa o iubeaca in continuare happy in concluzie incearca si la sfarsit o sa vezi daca are rost sa-ti bati capul cu el. sper ca te-am ajutat

| elisarktis a răspuns:

Un exemplu personal ar fi ca fratele meu este plecat la facultate la distanta si se vede cu prietena lui (care este la liceu)cam de 4-5 ori pe luna in timpul scolii cu toate astea au o relatie buna pe care o intretin de peste 2 ani.