| Ghshsg a întrebat:

Bună, am o problemă. Sunt împreună cu prietenul meu 7 luni, timp de 2 ani am fost prieteni foarte buni, am fost colegi de clasă, vorbeam absolut în fiecare zi și ne vedeam des. El mult timp a încercat să fie cu mine, dar eu numai după 2 ani am acceptat. Pot să spun că a fost prima mea cea mai serioasă relație și cea mai perfectă din toate, chiar m-am simțit lângă omul acesta perfect. Dar acum peste ceva timp, s-au cam început certurile (el mereu lasă de la el) nu știu de ce, am început să mă supăr pe el din toate motivele. Iar astăzi pentru prima dată când mă aflam lângă el, l-am simțit parcă străin, parcă nu îl mai simțeam atât de perfect și atât de apropiat ca pe vremuri. Îmi vine foarte tare să plâng și vreau să mă impun să simt ceea ce simțeam pentru el, nu vreau să las relația asta atât de frumoasă să se strice numai din cauza asta. Cine mă poate ajuta? Ce pot să fac? Cum pot să schimb totul?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Înainte de toate trebuie sa conștientizezi ca ești în stadiul ala al relație în care "îndrăgosteala" aia de început s-a dus ( Aia tine maxim 3 ani... La voi aparent a ținut mai puțin) și în cazul tău opțiunile la rezolvarea problemei sunt cam limitate.
Buuun, trebuie sa mai pricepi ca nu exista relație fără certuri și probleme ( ba câteodată el sunt benefice fiindcă îți arată cu ce persoana ești împreună) și că perfecțiunea nu exista.
În cazul vostru eu as încerca să pun oleacă de distanta intre voi adică sa va vedeți oleacă mai rar ca să vezi dacă ți se face dor de el. Dacă o sa îți fie dor de el fazele astea s-ar putea sa fie doar o faza trecătoare ( și știm amândoi ca femeile în general mai fac chestii din astea laughing )
Totuși te întreb și pe tine dacă îl iubești cu adevărat și vrei sa ramai cu el în continuare.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu de ce. Dacă tu nu știi, cine vrei să știe în locul tău?
vreau să mă impun să simt. Și merge cu impunerea?
Ce simțeai înainte?

| ywar a răspuns:

Sunteti mici, cruzi. La aceasta varsta nu exista relatii exista niste asa zise "prietenii". Mukti hormoni, putina intelepciune. Ati evoluat, dar fiecare intr-un mod diferit. De aceea ti se pare ca e strain... alta cauza nu gasesc. Iti vei gasi pe altul si tot asa pana vei fi suficient de matura sa te opresti din aceasta cautare. Atunci vei fi mai stabila, mai inteleapta. Nu mai capitaluza atat. Traieste varsta de aur. Vor veni probleme, griji si vei dori sa mai ai anii astia.

| anonimuIl a răspuns:

Se înțelege că ați fost în aceiași clasă în liceu în clasele 11 și 12. Sunteți mici.

| anonimuIl a răspuns:

Să mai crești și sigur îl vei uita pe ăsta de acum.