| anonim_4396 a întrebat:

Imi vine sa ii spun cuiva cât de prost sunt,cat de looser,cat de supărat pe aceasta lume,imi vine sa dau cu fruntea de oglinda pana la sange și sa urlu in reflecția mea cat de bou am fost, am fost și voi fi un idiot pana la moarte. Am 18 ani și acum cateva luni am simțit pentru prima data niște sentimente reale,adica chiar m-am îndrăgostit într-o fată,și era perfecta pentru mine,are atâtea trasaturi care pe altii le-ar speria dar eu le iubesc,și totuși, acum e cu altcineva, am prietenit cu ea jumate de an și vorbeam pana la 4 dimineața,ne vedeam in real oricat de rau ma simțeam (lucram in restul zilelor la drumuri și simțeam ca mi se rupe spatele)… o iubeam și o iubesc, dar a fost suficient sa se vada de 2 ori cu un tip de 22 de ani (ea are 17),și gata,sunt împreună,am impresia ca oamenii sunt animale, de ce nu se putea sa fie totul altfel, de ce nu i-am spus deodata ca o iubesc? pentru ca sunt un prost, de ce la 18 ani și arătând normal sunt atât de singur? Pentru ca sunt un prost,am vrut de mult timp sa scriu asta aici,oarecum săi spun cuiva de toata ura pe sine pe care o am ma ajuta sa ma calmez, parcă deja vad comentarii de genu: trebuia sa ii spui deodată și ca a pierdut interesul in mine,daca aveti de gand sa scriți așa prostii va rug nu o faceți,și așa sunt distrus, nuștiu de ce dar am inceput sa urasc tot genul feminin,comportamentul lor,cred ca asta e cauza,ca am ramas ca un prost și voi regreta mereu asta,sunt un prost,un gunoi,am fost nedreptațit de când m-am nascut și niciodata nu am avut ocazia sa ma simt mai bine alaturi de cineva, m-aș caracteriza cu o mulțime de cuvinte necenzurate dar TPU ar șterge intrebarea,iritant lucru, pentru ca in tot acest text nu am descris nici pe jumătate cat de tare regret și ma urasc

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hai salut.

In primul rand, numai mai da vina pe tine pentru astfel de lucruri, ce s-a intamplat s-a intamplat, inseamna ca nu era pentru tine happy Nu iti bate capul cu asta, ar trebui sa iti vezi in continuare de treaba.

De unde atata ura si dorinta sa iti faci rau? Vrei sa te descarci si nu stii cum altfel? Te gandesti ca ai ratat o sansa? Ti-a scapat ceva ce putea sa fie al tau? Ei bine... nu putea si nu era al tau, deci nu aveai ce sa pierzi.

"Stii cum sunt prinse maimutele in Africa? Vanatorul pune o piatra de marimea unui ou de gaină intr-o scorbura cu diametrul de sase centimetri. Maimutele il urmaresc de la distanta si sunt macinate de curiozitate.

Apoi vanatorul se indeparteaza la cativa metri. Imediat apare o maimuta care baga mana in scorbura. Ea simte ca acolo este un obiect şi incearca sa-l scoata. Dar diametrul scorburii este mult prea mic. Sigur, maimuta isi poate scoate mana in orice moment, dar pentru aceasta este nevoie sa dea drumul pietrei si s-o piarda. Frica de a pierde o tine pe loc. Vanatorul se apropie şi baga maimuta in sac."
Vezi: https://succesdublu.ro/7-pasi-de-a-scapa-de-frica-de-a-nu-pierde/

TU nu ai avut niciodata fata respectiva, deci de ce te stresezi? O sa fie alta fata pentru tine. Si este doar o persoana, zau asa... mai sunt alte 7.832.102.349 pe pamantul asta. Tu cate ai cunoscut... 50? 80?

Ai doar 18 ani, ce sansa sa fii langa cineva ai vrea? Lumea incepe sa aiba relatii serioase dupa aceasta varsta, asa ca nu dispera. Inteleg, esti cuprins de aceste sentimente, care nu iti dau pace. Insa un om puternic, care ar putea fi apreciat de o fata, ar avea control asupra lorwinking

Tot ceea ce s-a intamplat s-a intamplat din momentul 0 pana acum, poate la fel s-a intamplat si cu stra-stra-stra bunicul tau, zicea ca "a ratat o ocazie" si nu a fost cu o fata, dupa a trecut timpul si a dat de alta persoana si asa... s-a ajuns sa te nasti tu si sa pui aceasta intrebare aici big grin. Toate lucrurile se intampla cum ar trebui, trebuie sa intelegi ca nu EXSITA varianta in care tu sa fii cu fata respectiva, pur si simplu. Daca exista, se intampla asta. Tu o sa fii cu altcineva, cel mai probabil.

Si sa fim seriosi acum, pai ai mai vrea sa fii langa fata respectiva? Care a ales sa stea langa cineva de 23 de ani si nu langa tine? :/ Nu merita sa te gandesti la asta.

Hai, treci peste. Bafta sa ai! ^_^

| Wr3nch a răspuns:

Data viitoare te misti mai repede. Si eu am stat si altii au fost ceva gen, iesim papusa, si a mers cu ei. Nu esti primul, nici ultimul, si nici nu merita atata drama cand lumea e plina de femei.

| RedNightmare a răspuns (pentru Wr3nch):

Majoritatea sunt retardate, e greu sa gasești una normala, și ea era singura cu care mi-am putut imagina un viitor, și am spus, decat așa fraze mai bine nu scrii nimic, provoci doar iritabilitate

| Catrice a răspuns:

Ce să-ți zic,te irita și frustrează adevărul...și se presupune ca ești adult.
Ăsta e adevărul,ai ratat ocazia,accepta realitatea și mergi mai departe.
Urăști toate femeile? Treaba ta. Nu e vina milioanelor de femei ca tu nu i-ai spus uneia ca o iubești și acum e cu altul.
Poate și ea te plăcea,dar aștepta un semn de la tine ca si tu o placi și a văzut ca tu ca idiotul nu faci nimic,a mers mai departe,la cineva care știe să spună ce simte. Adică bad guys aia de care ziceți voi că au trecere la femei.
Și ce faci acum?
Stai și plângi până trece, în câteva săptămâni, luni, ani, cine știe când îți vei schimba gândirea și atitudinea.

| RedNightmare a răspuns (pentru Catrice):

Am spus majoritatea nu toate, cred ca o sa șterg întrebarea pentru ca oricum pare de parca ma plang ca un copil, la partea cu plânsul de fapt, ai dreptate, e prea jalnic

| ShaOfHatred a răspuns:

"Educă-te și lasă arfele
Fă banu' puștiule și lasă dracu bagaboantele,
Că ți se pune pata și trăiești rănit în dragoste,
În loc să ajungi băiat, ajungi distrus de la narcotice"
Bagă la cap

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-le naibii de fete că toate fac așa. Vine un bombardier la ele și îi sar în brațe. Mai bine îți cauți o pasiune și îți vezi de viață. Îți pierzi timpul inutil cu fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi sunt singuri la 18 ani. Nimic iesit din comun. Ai timp de relatii cat vrei, nu e stres. In plus, gandeste-te, tu esti o influenta buna pentru altcineva? De ce ar vrea cineva sa fie cu tine? Adica, daca vrei ca cineva sa fie cu tine, tu ce oferi? Nimeni nu vrea sa stea cu cineva care se urăște constant si e foarte usor dărâmat de suturile vietii. Lasa fetele o vreme si lucreaza la tine, trebuie intai sa te placi tu pe tine, catusi de putin, ca apoi sa speri ca vreo fata sa te placa! happy

| MPersephone a răspuns:

Si ce te astepti sa iti raspundem? Astepti sa fii mangaiat pe cap penteu textul asta stupid? Esti barbat in devenire, dar te comporti ca un copil. Fata aia are dreptul sa te refuze. Fiecare fata are dreptul sa te refuze. Fiecare persoana are dreptul sa te refuze. Nimeni, absolut nimeni nu iti datoreaza o explicatie. Mentalitatea asta de victima e cea care e complet toxica si ar trebui sa scapi de ea daca doresti sa ai succes. Sa urasti genul feminin? Cum te-ai simti daca ai avea o fiica si ar intalni pe cineva ca tine. Intreaba-te, ce ai tu de oferit, altceva decat lacrimi si lamentari? Viata ta nu depinde de nimeni, nimeni nu te distruge, dar nimeni, absolut nimeni, nici acea fata, nu te salveaza. Tu cu tine traiesti, si daca vrei sa fii fericit, invata sa te impaci cu tine, fara sa scuipi ura asta neintemeiata.