| Ianusik07 a întrebat:

Bună )) am o problemă sunt puțin confuză și nu știu ce să fac,vă rog să mă ajutați! Problema e ca am un iubit care adesea ori imi zice de despărțire că am trecut prin multe certuri și s-a săturat,acum e departe de mine,dar adevarul e ca eu țin nespus la el și-l iubesc enorm, nu aș renunța la relația noastră pentru nimic în lume.Mă doare faptul că îmi zice asemenea lucruri cu toate că și el mă iubești și simt că cînd o spune nu e sigur iar eu intervin mereu și-i zic că îl iubesc și că nu vreau acest lucru iar apoi el imi spune că vom mergem mai departe..eu nu știu ce să mai fac, nu știu ce decizie să iau dar nu vreau să-l pierd. un sfat vă rog.))))

5 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Lipsa de comunicare vă afecetează relaţia! La fel şi orgoliul distruge o relaţie care se părea de durată. Încearcă să discuţi cu el mai multe, despre acest aspect.

| Mussette a răspuns:

Trebuie sa fi constienta de faptul ca atunci cand nu va mai vrea, va trebui sa renunti.
Daca va iubiti, incercati sa uitati certurile si sa fie totul mai frumos.

| roxanaandreea a răspuns:

Trebuie sa comunicati ca sa va mearga relatia! Dar totusi, daca spune atat de mult de despartire, poate are ceva de ascuns, nu stiu ce sa spun. Chiar daca tii la el, atata timp cat el nu mai e sigur de relatia voastra iar poate la un moment dat n-o sa mai vrea deloc sa fiti impreuna, nu-l poti tine alaturi de tine cu forta. Dar sper sa va reveniti amandoi, succes!

| marlan a răspuns:

O sa ii treaca dupa un timp, am fost in aceeasi situatie

| 123234abcaniela a răspuns:

Am trecut prin aceeiasi problema cu iubitul meu. Acum avem 2 ani de relatie si suntem mai bine. In primul rand trebuie sa existe comunicare in cuplu numai asa va puteti discuta problemele fara nervi si cearta...incercati sa fiti calmi si sa mu luati decizii la nervi! Lasa-ti orgoliu deoparte si ce.l mai imp gandeste.te cum se simte el inainte sa faci ceva si sa spui ceva dureros. Bafta!