| BiancaCorina999 a întrebat:

Buna am si o probleme care ma cam framanta.
Am avut o relatie de aproximativ 2 ani cu un baiat. Timp in care am trecut prin mai multe certuri, inutile, discutii, cum de altfel este in fiecare cuplu.
Totul a fost bine si frumos de Craciun a venit la mine, i-a cunoscut pe ai mei totul a fost bine si frumos... revelionul l-am facut impreuna.
Pana cand el a trebuit sa plece... la facultate in alta localitate.
El tot imi spunea de mai multe ori sa incetez cu cearta nu l-am ascultat si tot asa am facut. Am continuat.
In ianuarie acuma la inceput ne-am certat din nou, si mi-a spus ca ne despartim. Ok. L-am rugat sa nu faca asta, i-am promis ca ma voi schimba si mi-a oferit sansa. Ok totul a fost bine, a acceptat, dar el tot nu era ca la inceput. Ba era atasat de mine ba era rece si indiferent. Eu nu am lasat lucrurile asa si iar am venit cu reprosuri cu certuri. Nu i-a convenit. Mi-a inchis telefonul in nas si asa s-a terminat. Am reluat legatura cu el si mi-a spus ca nu se mai intoarce nu se mai razgandeste. Spune ca i-am gresit mult si asta este. Tin asa de mult la el pentru ca el a fost primul meu iubit, prima mea dragoste adevarata si la fel am fost si eu pentru el..tot prima
in fine am incercat sa tot dau de el si nu mi-a mai raspuns la nici un mesaj niciun apel. Ieri l-am sunat ca aveam o cearta mai aprinsa cu ai mei i-am scris mesaj si m-a sunat. M-a sustinut moral ceea ce m-a mirat ( noi fiind totusi despartiti la ora actuala ) dar mi-a reamintit ca de impacat nu o sa mai fie vorba m-a sunat doar sa imi fie alaturi

Intrebarea mea este... ce ar trebui eu sa fac mai departe. Nu vreau sa il pierd. Il iubesc enorm de mult si tin la el ft mult. Va rog mult sa imi dati sfaturi si sa imi spuneti daca mai exista o cale ca el sa se intoarca inapoi la mine. Oare mai are o sansa relatia noastra?

Va rog ajutati-ma

Multumesc mult

Dau funda

8 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

De obicei sunt unii baieti carora le place sa joace pe ''doua fronturi''. Trebuie sa luam in considerare versiunea ca ar avea pe alta, si de aceea, la prima cearta, ti-a dat cu flit. Si la faza ''mi-a inchis telefonul in nas'', pai eu personal, daca mi-ar fi facut mie prietenul ce ti-a facut el tie, l-as fi lasat balta in secunda urmatoare!

| manuel72 a răspuns:

Deci zici ca ti-ai dat seama ce ai pierdut...Si in cazul baietilor si in cazul fetelor, dragoste cu de-a sila nu se poate.Ca sa fiu pe intelesul tau,la fiecare cearta si impacare se face practic un "nod" relatiei, care merge mai departe, dar intotdeauna nodurile vor ramane si de la acestea vor incepe alte si alte reprosuri. Evident toate aceste rupturi duc la o raceala din partea partenerului nevinovat, practic il indepartezi, iar relatia nu va mai fi cea de dinainte.Acum,in baza a ceea ce ti-am zis, analizeaza prin ce a trecut baiatul asta si pune-te in locul lui.Tu ce-ai fi facut?

| Klandestin a răspuns:

Sa terminii cu prostiile!

| Maly29 a răspuns:

Știu prin ce treci pentru ca și ei au pățit ceva asemănător. sfatul meu: încearcă sa-i oferi spațiu, lasa-l o perioadă nu-l mai cauta, lasa-l sa-si dea singur seama ca nu poate sta fără tine, alta soluție mai buna nu ai. Îi va lua timp pana te va căuta din nou, însă tu continua sa te gândești la el pentru el va simți asta.
Pe viitor evita cercurile, nici unui baiat, nu-i placwinking^

| Maya95 a răspuns:

Ai pus varianta ca poate ar avea pe alta? Ti-a dat semne de genul? Poate asa a gasit motive sa se desparta de tine.

| BiancaCorina999 explică:

Oare nu vrea sa imi dea o lecție, nu stiu. Sa sufar un pic sa vad cum e?
Daca chiar m-a iubit, nu poate sa ramana asa indiferent? Gata pune punct la tot, după 2 ani de zile?

| BiancaCorina999 explică:

Oare nu vrea sa imi dea o lectie, nu stiu. Sa sufar un pic sa vad cum e?

Daca chiar m-a iubit, nu poate sa ramana asa indiferent? Gata pune punct la tot, dupa 2 ani de zile?

| BiancaCorina999 explică:

Am inceput sa vorbim din nou

Imi raspunde la telefon si la   mesaje

I-am promis ca o sa îi  arăt  ca mă  schimb doar ca am nevoie de timp
Dar tot nu mai e... cum a fost
El nu ma cauta, nu ma suna, nu imi scrie...

Păreri? Va rog.