| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema... una din labiile mici este mai mare decat cealalta, este foarte inestetic. Oare de ce? Credeti ca ar fi vreo problema sau este ceva normal?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marea majoritate a femeilor au aceasta particularitate a vulvei. Nu este neaparat inestetic, tinand cont ca e normal.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Inestetic pentru cine? Umbli cu ele pe afară să ţi le vadă toată lumea, crezi că stă cineva cu şublerul şi le măsoară? Nu există măsuri gen 90-60-90 pentru labii, fiecare femeie e diferită... Asimetriile sunt destul de obişnuite, poţi avea un sân mai mare decât celălalt, un picior mai subţire, o nară mai largă, un ochi mai mic, etc.Ar fi probabil mai deprimant fiindcă sunt "defecte" oarecum vizibile. Oricum, există posibilitatea corectării pe cale chirurgicală dacă simţi că nu se poate altfel însă părerea mea e că exagerezi studiindu-te la milimetru...

| princess92 a răspuns:

E ceva destul de normal.am citit undeva ca multe femei/fete au inceput sa apeleze tot mai des la operatii de "infrumusetare" a zonei de jos;))http://www.operatieestetica.ro/....../index.php uite;)) dupa ce te faci mai mare pai sa faci asta:P