| IzZa93 a întrebat:

Buna am o problema urgenta...
Nu stiu. ce sa fac` poate imi dati vreun sfat.
Sunt cu un baiat de 1 luna. si s-a indragostit de mine enorm dar cand e nervos sau il supar ma face in toate felurile... Aseara i-am spus la telefon ca nu mai suntem impreuna si a inceput sa planga. Si m-a rugat sa fiu cu el.din nou. si ne-am impacat...
Nu stiu ce sa fac sa ma despart de el. sa nu ma despart. il iubesc mult dar m-am saturat sa fie asa cu mine... mersi

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Plansul ala era sa te impresioneze si tu repede l-ai iertat dar pana cand chiar nu stiu pentru ca tot asa se va comporta cu tine, eu nu m-as fi impacat cu el

| Doηηa a răspuns:

Eu cred că nu se merită să stai cu un măgar! Dacă nu te respectă acum, după o lună, mai târziu o să fie și mai rău.
Nu e de tine!

| Cocodrilo a răspuns:

E clar ca trebuie,, trimis la plimbare" ca sa gaseasca singur raspunsul potrivit pentru cum trebuie sa se poarte.
La fel pot sa te gindesti si tu daca eventual ai contribuit cu ceva la neintelegeri.
Spune-i in mod hotarît ca trebuie sa terminati. Motiveaza incompatibilitatea dintre voi si ca nu crezi in posibilitatea de a mai da o sansa relatiei voastre.
Nu pune accent sa-l declari vinovat pe el, da vina pe felul cum sunteti, pe incompatibiltate.
Fii hotariata si apoi nu mai privi inapoi. Nu e o catastrofa dupa o luna.
Daca e primul baiat, sau fata, e clar ca e nevoie de mai multa experienta ca sa inveti sa te comporti echilibrat.
O despartire poate fi si o sansa pentru o reintilnire viitoare (nu peste citeva saptamini, ci un an).
Daca opune rezistnta, declara doar o despartire provizorie pe,, termen mai lung", 8-9 luni. Intre timp se potoleste si poate ca si uita complet.
Nu trebuie sa faci mare tragedie din asta. Altii se despart dupa 20-30 ani si tot supravietuiesc.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da ce esti tu? carpa lui ia atitudine si despaartete de el.

| wolder a răspuns:

Dupa cum se pare tine la tine deci nu merita sa il parasesti

| Azµre a răspuns:

De ce mai stai cu el, nu e un comportament de om normal.
Nu te respectă deloc. De ce a ista cu cineva care nu te respectă și automat nu te iubește se folosește de tine!

| Raiiiisa a răspuns:

Daca te-ai saturat sa fie asa cu tine.Ori te desparti de el, ori daca nu poti renunta asa usor la el, cand te mai jugneste ii bagi un pumn in gura si pui picioru in prag si ii spui ca tu nu esti pe post de a fi jignita de el. Daca esti impreuna cu un baiat astepti de la el afectiune nu jignituri.Inainte de a continua cu el asigura-te ca a inteles si ca nu are un comportament schimbator.
Am dat odata peste unu din asta, si singura solutie a fost ca sa nu mai discut cu el, era disperat, plangea se milogea si multe altele iar eu nu m-am lasat influntata pentru ca ma saturasem. Dupa un an de zile am vorbit cu el si pot sa zic ca s-a schimbat, dar pentru mine fara nici un efect.Sa deschizi ochii bine si inainte de a incepe o relatie sa stii cu cine o incepi:*

| ORDKEO a răspuns:

Deci,din punctul meu de vedere oamenii care fac asta sunt dereglati psihic, adica acum te iubeste esti "regina lui", iar peste doua minute o ia razna si te omoara..nu se merita, sau daca il iubesti, mai incearca spunandu-i sa nu te mai jigneasca ca o sa te desparti de el, daca mai face asta o data, te desparti si gata.succes.

| aryenutzaa a răspuns:

Din propria mea experienta iti spun ca e bine sa te feresti de acest gen de baieti. La fel am patit si eu si am acceptat pentru ca iubeam pana cand s-a inrautatit situatia se schimba 1 saptamana 2 dupa revenea asa ca am luat decizia de a rupe orice legatura cu acest baiat.

| AnneMarie78 a răspuns:

Spune-i opinia ta si spune-i ca daca nu incearca sa se schimbe nu mai merge.

| Z6 a răspuns:

Ignora-l, daca te-ar iubi nu te-ar face in toate felurile! Este lipsa de respect. nu e de ajuns doar sa iubesti!