| Pisycutza_8903 a întrebat:

Sunt confuza. Vara trecuta, m-am indragostit de un baiat. Am stat cu el circa 2 zile, deoarece in timp ce era cu mine mai era cu o fata. Dupa un timp, am avut o discutie cu el, a inceput sa spuna ca a facut o mare greseala, ca tine enorm la mine...etc. Ideea este ca l-am iertat. Am petrecut aproape un an impreuna, eu tineam la el enorm, sperand ca si el tine la mine, dar nu cred ca tinea, pentru ca m-a lasat balta din nou pe motiv ca nu ar exista nimic intre noi. Acum o luna, mi-a cerut sa il iert pentru a doua oara. A spus ca tine prea mult la mine, ca a realizat ca ma iubeste prea mult...si l-am iertat din nou ca o fraiera! M-am despartit de el, de data asta pe motiv ca mama sa a aflat despre "noi". Ieri, am fost pe partie, si printre altele, mi-a cerut prietenia.
Va rog, un sfat! Nu stiu ce sa fac! Credeti ca mai merta a treia sansa? Dati un sfat, tinand cont ca eu l-am iubit si inca il mai iubesc.

Multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Prima oara te inteleg de ce l-ai iertat, a doua oara la fel. dar a treia oara ai fi prea fraiera, mami! E clar ca se joaca cu tine!

| Razvan a răspuns:

De ce sa il ierti. E evident ca va gresi din nou si din nou iti va cere sa il ierti.Nu sta intr-o relatie in care sti ca numai tu esti cea care ofera si el asteapta sa primeasca totul de-a gata.
Mergi mai departe.Pentru tine si de dragul viitorului tauhee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu merita o alta sansa, te considera o manta pentru vreme rea, de cate ori se cearta cu una pleaca la cealalta.

| Arthur a răspuns:

Orice iertare nu e decat ingaduinta pentru urmatoarele greseli!

| madalicious a răspuns:

Daca il ierti a 3 a oara el ar fi motanul smecher care te tot amageste si u biata pisicuta indragostita si credula! Nu mi se pare un motiv suficient ca s-a despartit de tine din cauza mamei lui. sigur te-a mintit. a 3 a sansa nu o mai merita, pentru ca daca a facut asa de 3 ori o va face si a 4 a si a 5 a oara.

Bafta.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Te desconfuzăm noi. (iar inventez cuvinte)
Iartă-l, dar să nu mai fiţi împreună. Punct. Ca un prieten. Nu de alta, dar ori e pur şi simplu idiot, ori te ţine de fraieră. În orice caz nu e recomandat să îl ai prin preajmă...

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Intradevar oricine merita sa fie iertat, dar el si-a batut prea mult joc de sentimentele tale.
Iti face asa pentru ca el stie ca il iubesti... oricat de mult l-ai iubi el la fel o sa faca nu o sa se schimbe niciodata.
Acum este alegerea ta dar gandeste-te bine...

| adi4ever a răspuns:

Iarta-l de vreo 100 de ori ca de 3 ori e prea putinlaughing mama nu va inteleg pe unele... dar in fine cand ajungi la iertarea cu nr 100 da-mi un mesajlaughinglaughing

| Orannginna a răspuns:

Draga mea, se zice ca cine iubeste iarta. Tu ai fost om cu el si l'ai iertat. De doua ori chiar, adica putin peste puterile tale. Chiar crezi ca daca ii vei mai oferi vreo sansa se va schimba cumva? Priveste si spre alte orizonturi, chiar nu mai merita osteneala. happy

| mihaela_7915 a răspuns:

E clar ca se joak cu tine...cu toate ca il iubesti mt nu merita. renunta la el sh mie mi s-a int ceva asemanator sh am invatat greseala si nu o mai repet.nu face sh uh acelash lucru ca si mine.nu il ierta stiu ca doare sh e cam greu dat dupa un timp te vei bucura ca ai luat aceasta decizie.mai vb. uite id meu d messs daca vrei. miky_angel_or_demon_4youpooop

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Spune-i că prietenia voastră nu merge cum trebuie, că ai nevoie de timp de gândire să analizezi ce vrei de la relaţia asta, ţine-l departe de tine măcar o lună, fără vizite, fără telefoane, fă-ţi ordine în gânduri, stabileşte-ţi priorităţile, dacă te mai caută, vei şti că e serios, dacă nu...Arată-i că ai coloană vertebrală, nu te lăsa jucată pe degete...

| Aia cu cap mare a răspuns:

NU! daca l-ai iertat deja de 2 ori sh tot el o fo ala care sa iti ceara sa va despartiti a doua oara.n-are nici un rost sal ierti. dal incolo nu-i ultimu baiat de pe planetawinking

| dana1986 a răspuns:

Eu nu cred ca mai are dreptu la o alta sansa, pentru ca daca o sa faca tot asa o sa te trezesti singura cand ti-e lumea mai draga in plus ce varsta aveti voi de va e frica sa nu afle mama, parerea mea n are rost sa continui.

| NuConteazăCine a răspuns:

Complicata situatie. Nu trebuia sa stai cu el nici 2 secunde daca stiai ca e cu alta! Gandeste-te cum te-ai simti tu daca iubitul tau ar fi cu alta in timp ce e cu tine straight face Ce i-a facut fostei iubite ti-ar putea face si tie oricand va intalni o noua fata. Nu stiu cum ai stat cu el 1 an, daca stimteai ca totusi nu te iubeste. Problema este ca tu il placi si el stie asta! Iti cere prietenia pentru ca stie ca vei spune da, pentru ca il iubesti, pentru ca el crede ca ii vei accepta toate greselile si ii vei acorda o noua sansa iar si iar. Parerea mea este sa te gandesti bine, sa iei o decizie si sa discuti serios cu el, sa-i spui ca i-ai acordat deja 2 sanse si nu a stiut sa profite de ele. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Pisycutza_8903 explică:

Toti aveti dreptate, va multumesc pentru sfaturi