| carmynutza1988 a întrebat:

Am o rel de un an jumate si ne iubim mult. Am incred in el, nu ma forteaza cu nimic, doar ca din ce in ce simt nevoia de a face "dragoste" cu el! am 16 ani si sunt virgina, insa ma gand tot mai mult la chestia ast. voi ce ziceti? e prea devreme? si fte important, imi va bloka cresterea, sau din contra? sunt destul de micuta, ca fizic! mersi

5 răspunsuri:
| yooo123 a răspuns:

Buna!batting eyelashes Ce as putea spune?! Eu cred ca daca va iubiti si el tia demonstrat asta. Si tu simti ca esti pregatita e totul ok! Nu conteaza la ce varsta iti incepi viata sexuala conteaza cu cine si mai ales daca il iubesti si te iubeste! Succes nu uitati de prezevativ!love struck

| neutrino a răspuns:

Dorinta de a face sex deja ti-a cam blocat mintea. Sexul sigur nu te va face mai inalta, poate mai lata, da. Este bine ca aveti amandoi acelasi tel: sa faceti sex. Succes!

| valentingb a răspuns:

La varsta asta este legal, si daca iti folosesti mintea un pic si te protejezi, nu poate sa iti interzica nimeni...mai putin parintiihappy.Dar nu vrei tu sa fii un pic mai desteapta decat restul, si sa mai astepti? Eu asa as zice. Cat despre crestere, este posibil sa cresti(in volum laughing Ai grija de tine!

| citizenoftheworld a răspuns:

Nu vad nimic rau in aceasta dorinta, atata timp cat chiar va iubiti si va respectati reciproc. Important e sa va doriti amandoi acest lucru, sa nu va grabiti doar din cauza unor presiuni externe, si neaparat sa va protejati ca sa nu aveti surprize dupa aceea. Daca amandoi sunteti virgini, e posibil sa aveti anumite retineri, si sa va faceti anumite griji complet inutile. Nu e cazul. Trebuie sa aveti rabdare unul cu celalalt, sa vorbiti cat mai deschis despre acest subiect, si sa nu va creati asteptari false care pot genera frustrari ulterioare (de ex. baiatul crede ca trebuie sa demonstreze nu stiu ce performanta din prima, etc.) Conteaza sa va iubiti cu adevarat, si totul va decurge bine de la sine.

| darkheart1921 a răspuns (pentru citizenoftheworld):

Ai grijă, primul băiat conteaza foarte mult, fii sigură că te iubeşte şi că îl iubeşti. Dorinţa de a face dragoste la ârsta asta este normală, protejează-te şi simte-te bine. Nu vei avea probleme cu creşterea.