| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am o relație aproape perfecta, lucrul care ma pune pe gânduri este ca am observat faptul ca se uita la filme porno mai mereu, mai mult decât atât, chiar și chaturi video cu fete... L-am și prins de câteva ori, dar el pretinde ca nimic nu e rău în asta... Uneori chiar se enervează foarte tare când deschid acest subiect și ma ignora, iese cu scandal.
Am abordat cu el acest subiect ca sa aflu poate exista o problema la el, sau in relația noastră și el se aprinde momentan când întreb...
Ultima data trebuia sa merg la dentist cu o durere groaznica. Cabinetul doctorului se afla la 5 minute de casa. el refuzând sa meargă cu mine zicând ca e aproape de casa și nu îmi va fi de folos acolo plus ca are de lucru la calculator cu firma... M-am întors acasa peste 10 min ca uitasem ceva si il prind in timp ce se uita la porno. (O alta situație)Ieri am venit cu febra mare de la medic, am avut o intervenție complicata la măsea. Nea-am certat pentru ca i-am zis lasă 2min telefonul, stai cu mine, el s-a enervat zicând : am și eu nevoie la puțin timp liber sa citesc pe net jurnalul, lasă-mă liniștit, te-am așteptat la medic 2 ore ca un prost fără internet, fără o carte in mâna. Eu am ieșit afara plangand in acea stare, când ma întorc peste 40 de min și ma uit la istoricul lui preț de 30 de min s-a uitat la porno. Menționez ca nu avem probleme pe plan sexual...Dar totuși nu am răspuns la unele întrebări
Va Rog din suflet sa ma ajutați, am mare mare nevoie????

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Partenerul dumneavoastră trebuie să meargă la un medic psiholog și să discute despre această obsesie pornografică.
Iar, dacă nu se poate face nimic, cel mai bine pentru dumneavoastră, este să vă despărțiți și să vă vedeți fiecare de viață!
Chiar dacă îl iubiți, este, în acest moment, o dragoste neîmpărtășită, o iubire toxică!
Succes!

| aXy99 a răspuns:

Cred ca are o problema...e obsedat. Du-te cu el la un psiholog.
Ori ai exagerat tu, ori exagereaza el, una din doua.

| alina2k18 a răspuns:

Lasa omu sa se uite la pornowinking

| aXy99 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu e nimic rau in asta, dar nu ti se pare ca e obsedat? Adica...prietena lui merge 10 minute la medic si el se uita la porno in timpul ala? (Mintind ca are de lucru la calculator)

| AlinaIs a răspuns (pentru aXy99):

Asa mi se pare... Dar el mi-a spus ca fosta lui soție ii oferea o viața intimă 0 și el se uita la porno... Poate e deprindere
Mi-a spus ca mimic nu e rău in asta și eu exagerez, nu vrea ca sa aibă o viața ca la închisoare și dacă nu sunt de acord sa ne despărțit

| Dalmore a răspuns (pentru AlinaIs):

Eu n-as crede asta cu sotia. El poate spune orice despre fosta relatie ca tu nu ai cum sa verifici daca e adevarat, asa ca isi poate cauta scuze la greu in asta numai ca sa nu admita ca are o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii sa caute NoFAP pe internet

| dbigiu84 a răspuns:

Cum a spus si romeo78 mai sus, are o obsesie pornografica.E destul de grav, mai ales daca asa a facut in situatiile in care l-ati descris.Incercati sa discutati cu un psiholog, va poate da mai multe detalii.