| Brunette_2261 a întrebat:

...am o relatie cu un baiat de 2 luni. El tine foarte mult la mine pentru ca imi arata chestia asta. dar eu nu pot sa ii arat ca tin la el.In loc sa ii arat ca tin la el, ii arat indifereta. Si asta nu este bine. Ce as putea face eu ca sa nu mai fiu asa? ast rasp. multumesc

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate asa e felul tau de a fi, fiecare are felul sau de a fi si de a iubi.FIecare se manifesta diferit intr-o relatie si arata iubirea diferit, daca nu arati ca iubesti pe cineva nu inseamna neaparat ca nu simti, dar sti... uite, eu iti spun sincer ca e bine sa fi asa, si crede-ma ca acum poate tie ti se pare absurd ce zic, dar nu arata cuiva ca il iubesti prea mult, adica sa ii arati cat de cat, nici chiar indiferenta total, dar nu te arata prea mult, fiindca atunci cand arati ca iubesti si vede ca il iubesti asa mult, atunci incepe sa faca ce vrea cu tine ca stie ca il iubesti si isi permite multe.Iti spun asta ca nu vreau sa patesti ca mine, totusi esti mai la inceput de relatie asa ca nici nu e cazul sa te arati prea indragostita, poarta-te normal asa cum esti si totul va veni de la sine, daca simti ceva pentru. el, el va simti asta pentru.ca iubirea se simte...
E foarte bine ca tine mult la tine, nu trebuie tu sa ii arati ca tii la el, nu e bine? E foarte bine ca nu ii arati, ca multi isi ia lumea in cap cand le oferi prea multa iubireasad. EU de exemplu inainte eram disperata dupa prietenul meu, ajunsesem sa cred ca sunt obsedata de el, adica parca eram dependenta de el, i-am aratat prin vorbe, fapte, comportament ce mult il pot iubi, atunci el si-a cam pierdut interesul pentru. mine si a inceput sa faca pe indiferentul si sa se joace cu mine, se juca cu mine cum dorea el, profita de iubirea mea pentru. el.
Dar apoi mi-am dat seama ca am gresit mult, asadar am inceput sa fiu si eu mai indiferenta si a dat rezultathappy. Acum se arata el ca ma iubeste si el nu prea ma mai arat, nu il sun, acum i-am gasit eu punctul slab si am cam profitat de astahee hee.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Acum depinde si ce simti tu pentr el. Din moment ce ii arati indiferenta, presupun ca nu tii foarte mult la el. Daca stii ca nu vrei o relatie de lunga durata cu el, numai continua intr-o rel in care in loc sa ii arati dragoste si afectiune ii arati indiferenta. Avand in vedere ca aveti doar 2 luni impreuna nu o sa sufere f mult, mai ales ca tu ai fost indiferenta fata de el. Spune-i in fata ceea ce simti sau de ce nu mai vrei sa fii cu el, si cauta alt tip caruia sa ii arati dragostea si nu indiferenta.

pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai arata-i ca intr-adevar iti place de el cu adevarat, dar ca aceasta este exprimarea ta sentimentala la momentul actual.nu ii da senzatia ca nu il placi. succes! big hug :*

| Hmmmm a răspuns:

Poate nu ai incredere in el si in relatia voastra, poate esti genul de persoana careia ii trebuie timp sa se ataseze de cineva si sa ii arate acelui cineva ce simte pentru el.
cauzele poti fi mai multe, ce te impiedica pe tine sa ii areti acelui tip ce simti pentru el stii numai tu. oricare ar fi cauza trebuie sa stai de vorba cu el despre asta.problema nu se va rezolva decat comunicand cu el.

| Pho3nix a răspuns:

Poi de ce nu tii la el?
Probabil nu iti place sau e ceva ce te impiedica.
Daca nu-ti mai place de el degeaba incerci sa tii la el pentru ca nu merge. Dragoste cu sila nu se poate.

| ZeYa a răspuns:

Trebuie sa existe un motiv care te impiedica sa-i arati ca ti la el. Poate n-ai incredere in tine intr-o oarecare masura sau ti-e frica de ceva? Raspunsul e la tine...