| mabuhay a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de cinci ani.
In relatia noastra fiind totul bine, aceleasi principii de viata si de viitor.
Prietenul meu in clasa a 12a nu s-a dus la banchet fiindca s-a gandit la mine, sa-mi fie mie bine sa nu fiu ingrijorata, iar din aceasta cauza nu a plecat la banchet sau in excursie la alegere( la care au mers toti clegi lui numai el nu ) Iar bani pe care i-a primit pentru banchet i-am cheltuit impreuna.
Acelasi lucru se intampla si cu mine, toti colegi din clasa merg in excursie, numai eu nu ( eu i-am spus ca mi-e rau si asa si este dar o profesoara a spus ca are ea grija de mine ).
In cele din urma ea insistat sa merg si colegi la fel.
Eu nu stiu ce sa fac fiindca el a facut acest sacrificiu pentru mine, iar eu...

Răspuns Câştigător
| Rockafellas a răspuns:

Bravo, ai facut o alegere buna! Daca el s-ar fi dus puteai sa te duci si tu fara probleme dar daca el te iubeste asa mult si a preferat sa isi petreaca timpul cu tine este corect din partea ta sa te comporti la fel! Bafta si sa fi iubita!

9 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Se pare ca in relatia voastra e o totala lipsa de incredere. Ceea ce nu e deloc bine.
Ce crezi ca se intampla daca mergea in acea excursie, cu colegii? Nimic. Daca te iubeste, era cuminte. Plus ca sunt atata mijloace prin care puteati comunica, sau puteai merge cu el.
Nu sunt de acord ca cineva sa-si puna stapanire pe viata mea.
Ii poti spune clar acelei profesoare ca nu vrei sa mergi. Va intelege! Asta in caz ca nu vrei.
Iar daca vrei, mergi! Explica-i prietenului tau ce se intampla!
Iar data viitoare nu mai faceti compromisuri d-astea prostesti. Dauneaza relatiei.
Succes!

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Eu zic ca ai facut o prostie ca nu l-ai incurajat sa mearga la banchetul clasei a 12, a pierdut ceva frumos

| Azre a răspuns:

Să discuți cu el nu cred că e împotrivă, dacă te iubește îți vrea binele, vrea să fii fericită!

| Oana92 a răspuns:

Sunteti prea copii, cand o sa va plictisiti unul d celalalt ce o sa faceti? Nu-mi spune ca nu o sa se intample pentru ca rutina oricum intervine in orice cuplu. Daca de pe acum va ingraditi asa... In orice cuplu e bine ca fiecare dintre cei doi parteneri sa aiba si activitatile lui proprii, in care sa nu fie implicat si celalalt.

| m00n a răspuns:

Dupa 5 ani inca ernuntati la chestii ca sa nu se supere vreunul din voi? Ntz, nu e binehappyAdica si tu ai gresit ca ai acceptat ca el sa piarda o seara unica pentru el, dar si el greseste ca nu are incredere sa te lase.Ar trebui sa discutati serios chestia asta

| Rockafellas a răspuns:

Buna! Adevarul este ca ai o decizie foarte grea de luat raised eyebrows. El baiat bun nu s-a dus doar ca sa stea cu tine dar pe tine te mananca, eventual poate gasesti unu pe acolo sa te 'loveasca' bine.

| mabuhay explică (pentru Rockafellas):

Cred ca ai dreptate

| mabuhay explică (pentru Rockafellas):

Mersi

| Rockafellas a răspuns (pentru mabuhay):

Bravo, ai facut o alegere buna! Daca el s-ar fi dus puteai sa te duci si tu fara probleme dar daca el te iubeste asa mult si a preferat sa isi petreaca timpul cu tine este corect din partea ta sa te comporti la fel! Bafta si sa fi iubita!

| mabuhay explică:

Am luat decizicia finala de a nu ma duce ....pentru el si pentru relatia noastra