| Nextone a întrebat:

Buna,
Am o relatie de 1 an si jumatate, eu 20 el 24 de ani.Aseara am iesit in oras,el veneacatre mine cu inca doi prieteni si vorbea la telefon.El a dat putin sa ma sarute,dar eu nu prea am luat in seama deoarece vorbea la telefon si nu am vrut sa il deranjez.El s-a enervat.L-am sarutat dupa ce a terminat de vorbit la telefon.Ok, aici am gresit eu, dar nu cu intentie si i-am zis ca nu am vrut sa il deranjez.Mergem mai departe prin oras.Ajungem in fata unui local si zice iubitul meu catre un prieten:
"- Uite mai X ce fete frumoase,pantaloni albi tot ce trebuie,nu faci nimic?" (prietenul respectiv nu are prietena). Dupa care eu zic in gluma si rad : "-Dar du-te la ele ca au pantaloni albi laughing ".La care iubitul meu se enerveaza si zice:"-Dar tu de ce te bagi aiurea? Nu ai ce face?". Trebuie sa mentionez ca prietenii cu care iesisem sunt prieteneii nostri comuni,nu doar ai lui.
Nu am mai zis nimic catre el o parte buna de drum si am povestiti cu o prietena,dupa care i-am zis ca imi este frig la mana si tot felul de incercari de impacare.El nu ma mai bagat in seama toata seara,eu i-am mai dat mici semne spre impacare.
Ce parere aveti? Cu ce am gresit in atitudinea mea? Nu am voie sa vorbesc,ca nu inteleg? Stiu ca sunt probleme copilaresti astea, dar daca din atata lucru tine supararea si nu renunta la orgoliu, cum va fi mai incolo?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Daca iti face faze de genul dupa 1 an jumate... eu zic sa-i dai papucii pentru ca nu tine la tine nici pic, te vrea doar pentru bum bum...

| h3r a răspuns:

Urât...n-are haz deloc, mai ales că vă cunoașteți toți! Spune-i să înceteze cu asemenea faze, iar dacă nu înțelege că te supără, nu are rost să mai continuați.

Foarte urât comportamentul lui.

| Danysan a răspuns:

Se comporta ca un copil ce sa zic. Oricum nici tu nu ai procedat corect cu faptul ca nu l-ai sarutat -Poate tu nu sti dar baietii sunt glumeti la faze din astea.Gen:Bai amice cet-i face ma prietena aia care te saruta numai cand are ea chef sau cu portialaughing.Asa ca poate el s-a simtit aiurea dar nu pentru ca l-ai refuzat tu sa zic asa ci pentru ca ai facut-o in public si fata de cei mai apropiati prieteni ai vostri.Pe viitor ai grija sa nu se mai repete in public -la nici un baiat nu i-a pica bine asa ceva de fata cu prietenii mai ales daca sunt cei mai buni laughing. Alta e situatia cand sunte-ti doar voi doi atunci poti sa faci pe scorpiuta si sa nu il lasi sa te pupaceasca intruna ca pe o papusa -asa e dragut cu tatonari.Pe principiu ca daca nu esti baiat cuminte nu primeste bobo rolling on the floor.:*

| 7639781254 a răspuns:

Un bou...

| NotToday a răspuns:

Lipsa de caracter...

| joanna222 a răspuns:

Si baietii devin foarte poesesivi cand le place o fata cu adevarat.

| aurora1234 a răspuns:

Poate ca nu si-a dat seama de ce a zis... Mai asteapta sa vezi daca da vr-un semn de viata, daca cere o impacare, daca nu, eu zic sa nu-l cauti pana nu ce te cauta el. Sa nu creada ca orice ar face tu l-ai ierta...