| mister_8143 a întrebat:

Buna am o relatie de 6 luni intr-o zi cand prietenul meu era plecat din tara cu lucru la mine a venit colegul meu de banca sa facem o tema intre noi nu s-a intamplat absolut nimic dar cand a aflat prietenul meu si-a pierdut din increderea care o avea fata de mine si acum vrea sa vada daca eram constienta in momentul respectiv cand l-am lasat sa vina la mine.si daca realizez ca am gresit. i-am zis ca realizez dar ca nu stiu cum sa-i arat acest lucru.si a zis ca depinde cum reactionez eu si ce fac eu depinde relatia noastra. cand l-am intrebat la ce se refera a zis ca trebuie sa-mi dau seama singura la ce se refera? nu inteleg ce ar trebui sa fac?:-s il iubesc si stiu ca si el ca de altfel nu mi-ar fi spus lucruri despre el care nici familia lui nu stie. dar ce pot sa fac ca sa aiba din nou incredere totala in mine. l-am ranit si nu stiu cum sa ung aceea rana.sad ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O conversatie intre voi si sa ii zici ca a fost doar in interes de scoala nu s-a intamplat nimic si asa poate te va intelege roaga-l sa fie intelegator daca nu asta e sa faca bors.

| katy a răspuns:

Nu l-ai ranit.e prostut ca nu are incredere in tine,e prea gelos,gelozia de multe ori e boala.fa-i cunostinta cu colegii tai cu cercul tau de prieteni ca sa nu aiba dubii ca ai ceva cu careva si nu te mai invinovati pentru ceea ce nu ai facut, e dreptul lui de a avea incredere in tine sau nu, tu ai constiinta impacata ca nu i-ai gresit cu nimic apoi nu tu esti cea care pierde daca e sa se intample ceva. timpul o sa le rezolve pe toate

| Any a răspuns:

Lasa timpul sa treaca si incearca sa-i explici ca nu a existat nimic intre voi doi adica faza cu colegul si sa-i spui ca nu exista nimeni in inima ta decat el si ca el este pentru tine totul.Bafta!

| AnaSury a răspuns:

Daca este gelos inseamna ca, chiar te iubeste`:X
Trebuie sa fii mandra`love struck si fericitalove struck
si asta se va realiza in timo. sa stii ca increderea se castiga cam greu.
Se pierde usor. Se castiga greu`winking

| aDa_6148 a răspuns:

Scuza-ma dar prietenul tau este cam gelos. Nu vreau sa tin partea fetelor/femeilor pentru ca asta sunt si eu, doar ca asta e purul adevar. Gandeste-te daca face acum asa, cum va face cand ve-ti fi casatoriti?[daca s-ar intampla]. Sau daca primesti un mesaj, ce sa faca sa-ti dea cu telefonul de cap? Daca tot are atata incredere in tine de ce nu te crede?

Apropo tu locuiesti cu parintii? Daca da, asta e un motiv in plus sa nu-si faca probleme. Si inca ceva, nu trebuie sa te simti vinovata daca are incredere in tine, te crede.
Daca merge relatia mai mult sper sa nu ai nenorocul sa fie genul de persoana sa te controleze, sa fie orb de gelozie, sa fi nevoita sa ii dai raportul si cand mergi la baie.

| MarinaElkhatib a răspuns:

Buna daca prietenu tau a reactionat asa inseamna ca nu doar te iubeste e mult mai mult de atat si in plus de asta ar trebui sa il respecti prin faptul ca e gelos.ca sa isi reapete din nou increderea in tine trebuie sa ii explici ca il iubesti mai mult ca orice pe acest pamant si sa incerci sa nu mai repeti greseala facutawinking mult succeswinking