| Lsksl a întrebat:

Am o relatie de 7 luni, iubitul meu la inceput era foarte calm, iubitor, intelegator insa acum s-a schimbat.e mai irascibil imi spune mereu ca vrae sa facem dragoste iar eu i-am explicat ca nu sunt pregatita pentru asa ceva. dar el nu intelege. Il iubesc foarte mult si el ma iubeste stiu asta cu toate chestiile astea. El vrea sa faca pe duru dar de fapt cu mine nu poate. nu poate sa stea fara mine mai mult de 2-3 zile. Din cauza lui mi-am lasat din prieteni. deoarece el este foarte gelos dar si eu sunt la fel. Il iubesc foarte, foarte mult. cu toate ca am momente cand simt ca nu e potrivit pentru mine.el e genu de baiat de cartier. Eu sunt o fata linistita si uneori chiar am impresia ca nu e cel mai bun lucru care l-am ales. Nu cred ca as putea trece printr-o despartiere daca as face-o. Am un caracter slab si il iubesc destul de mult.Voi ce parere aveti? Ce trebuie sa fac? ajutati-ma.

11 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Pfff...te iubeste el...doar putin mai mult ca mine happy In sensul ca el vrea sa o faca cu tine iar eu nu laughing

Scapa de el

| h3r a răspuns:

Dacă te iubea cum presupui tu, atunci nu te mai gândeai pentru nicio secundă că n-ar fi potrivit pentru tine.
Ce părere am? Că ai dreptate, nu-i de tine. Dacă mai stai lângă el te va prosti, te va lăsa și va pleca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-ti schimbi putin caracterul nu pentru el pentru tine!
incearca sa fii mai dura. fate ca nu-ti pasa asa daca tot cu frumosul o sa se plictiseasca de tine.
si asculta! daca el te iubeste nu te va lasa pentru asta, te asigur eu happy

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca tu crezi ca algerea ta nu e tocmai cea mai potrivita, ar trebui sa-ti asculti aceste ganduri, pentru ca in timp diferentele si problemele se vor accentua.

toti trecem prin despartiri la un moment dat printr-o despartire. e dureroasa, dar nu e imposibila.

| stark47 a răspuns:

Rapunsul ti l-ai dat singura cand ai spus ca nu esti pregatita.aceste lucruri nu pot fi fortate,iar daca el nu intelege asta,atunci ai un motiv destul de mare sa-l lasi.o relatie nu inseamna numai sex, iar daca prietenul tau nu intelege acest lucru, nici dupa ce ii explici, da, atunci ai facut o greseala cand ai acceptat

| justsummer a răspuns:

Ai incredere in instinctul tau, in ceea ce-ti spune sufletul pentru ca nu ai vrea sa ramai prinsa intr-o relatie care nu te face fericita.

| cllaudDia a răspuns:

In primul rand ar trebui sa incerci sa te schimbi putin, sa incerci sa ai un caracter mai puternic. In al 2-lea rand poate e irascibil din cauza ca s-a saturat sa astepte, sau poate s-a saturat de relatie. In spatele oricarei schimbari sta un motiv, iar in situatia asta este unul dintre cele doua motive de mai sus, sau poate amandoua. Incearca sa vorbesti cu el si poate gasiti o rezolvare. Daca nu, fi tare si treci peste!

| redy04 a răspuns:

Ai ajuns intr-un punct in care trebuie sa te decizi ce vei face in continuare.
Fie ii vei da ce vrea in viitorul apropiat, fie o sa va despartiti.
Pune-ti ratiunea la treaba.

| blond a răspuns:

Uite. daca te iubeste asteapta, ii simplu daca chiar tine la tine si chiar te iubeste va intelege ca nu esti inca pregatita pentru asa ceva. daca in schimb iti cere mereu inseamna ca s-a plictisit de persoana ta si vrea ceva nou. e normal intr-adevar dar daca iubesti cu adevarat accepti si alegerea fetei ..sincer nu trebuie sa ai nimic cu asta ca e baiat de cartier sincer si eu cand eram mai mic umblam sa ma joc cu cei din cartier faceam toti pe baietii, dar deseori aparentele inseala fiecare "golan" se indragosteste si iubeste cu adevarat. nu stiu ce sa-ti spun dar sincer daca te iubeste te va astepta si ar fi mai bine sa gasesti unu linistit pentru tine unu care sa te faca mereu iubita, inteleasa si dorita in fiecare clipa, sper ca te-am ajutat, pupici :*

| shadowmaster12 a răspuns:

Sau daca il iubesti chiar asa de mult spuneica ai face dragoste cu el daca ar fi mult mai linistit ascultator si daca ti-ar provoca incredere...foloseste-te de dorinta lui si il poti avea la picioare se va schimba si dupa decizia ta, sper ca te-am ajutat

| raluca155 a răspuns:

In primul rand niciodata sa nu renunti la prietenii pe care ii ai, pentru persoana pe care o iubesti. Pentru ca poate un iubit nu il ai toata viata, dar prietenii da! Dupa, daca treci printr-o despartire, nu ai la cine sa mai apelezi si vei avea parte de suferinte mai mari. In legatura cu el, daca vezi ca o tine in continuu asa, inseamna ca nu te intelege deloc, si daca te-ar iubii, te-ar intelege. Eu inteleg ca il iubesti, si ai fost dispusa sa renunti la prietenii tai doar pentru ca este el gelos, mi se pare total aiurea. El ar fi facut asta pentru tine? Nu cred. Ai grija ce faci, si sa nu te arunci intr-o chestie din asta doar de dragul de a-l tine langa tine, ca nu ai de unde sa stii cum iti trage clapa si apoi te lasa de izbeliste. Fii mai puternica, mai increzatoare in propriile forte. Nu este sfarsitul lumii daca il pierzi, mai poti gasi inca 1000 de baieti. Toate cele bune!