| Salu134 a întrebat:

Am o relație de 8 luni, însă de ceva timp nu merge, prietena a căzut în depresie, depresie din trecut, cam din fosta iubire, a fost înșelată și mai multe. Ideea nu am ce sa fac, pot fi alături, dar mă tem că voi fi un bandaj și aruncat... Mulțumesc mult

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laso sa se reculeaga singura doar nu o sa fi morfina ei sa-i zici toata ziua ce a fost ramane in trecut. Eu am 12 ani de la ultimul esec sentimental si nu am cerut ajutor la nimeni traiesc cu chinul fara sa afectez pe altcineva

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

8 luni de relație cu tine şi e în depresie pentru alt băiat? Semne de întrebare.De alarmă chiar.Ai simțit că te iubeşte în tot timpul ăsta?

| Salu134 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Da, vedeam atracție. Reciprocitate, e o persoană închisă, dar care cat de cât am putut sa o deschid. Acuma au intrat mai multe, gânduri, rutină și cu greu am aflat că este și din cauza trecutului. Mă simt oarecum trădat, dar mi-ar părea rău să o las, îmi place mult cat fizic, atât și moral. Am fost primul la ea. Nu știu ce să cred

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Salu134):

În cazul ăsta, cred că doar a fost sinceră cu tine, pentru că a găsit încredere.Şi lucrul ăsta contează mult.E o fată puternică dacă a ținut ascunse în suflet lucrurile astea atâta timp.Cred că nu a vrut să te rănească dacă îți spune despre asta, ceea ce s-a cam şi întâmplat puțin, din câte spui.

| Emazio a răspuns:

Crezi ca prietena ta a tinut in ea, sau poate s-a petrecut in viata ei un eveniment care a declanșat asta, dar de care nu ti a spus?
E depresie sau ea inca il mai vrea pe fostul? Cat au fost împreună?

| Salu134 explică (pentru Emazio):

Sincer nu știu, 2 ani.

| Salu134 explică (pentru Emazio):

2 ani, e depresie, ea a fost ceea care a pus punct, fiind batjocurită. Dar posibil să îl mai vrea.

| Andreeush a răspuns:

Lasă-o în pace un timp.
Să meargă la psiholog.