| Maria1678 a întrebat:

Buna! Am o relatie de un an cu un baiat super. Eu am aproape 18 ani si el 21. Problema e ca de la un timp a devenit putin distant. Pe alta nu cred ca are, e ocupat cu facultatea si vine des acasa in provincie. Când vine la mine cam de 2 - 3 ori pe săptămână mereu facem sex si pleaca după ce se termina, efectiv imi doresc sa fiu luata in brate, sărutata si iubita. Mereu baga scuze ca trebuie sa plece acasă ca il cheamă mă-sa la masă sau ca nu stiu ce, dar el se joaca pe calculator cu prietenii lui. Ma simt ca un obiect sexual, la începutul relației mergeam in parc si stăteam îmbrățișați dar acum nu ma scoate nicăieri, doar la mine acasa ne vedem. Se enervează destul de repede pe mine si ii trece la fel de repede doar ca o face din nimicuri. Ce sa fac in situația asta?

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Urgent eject, baiatul cauta distractie nu ceva serios. mai bine focusează-te pe școalăca te asteaota facultatea, minunata viață de student unde te distrezi maxim și străbați cearsafuriile căminelor universitare

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita dacă pe viitor ai alege sa urmezi planul Creatorului și sa nu faci sex fără căsătorie. Cata vreme incalci porunca de a fugi de curvie nu ai binecuvântarea Lui peste relația ta și vede asta și din faptul ca cel pe care îl numești iubitul tău nu te mai respecta. Sexul fără căsătorie nu aduce fericire pe termen lung.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum observi asta este doar o relatie cu beneficii, pentru sex si atat, nefiind nici un fel de sentioment sau implicare emotionala din partea lui.

"...Ma simt ca un obiect sexual..." din pacate, asta este si scopul lui, doar sa primeasca sex de la tine, de aceea nu este interesat de dulcegari precum: plimbari, mangieri, luat in brate samd.
Iar faptul ca se enerveaza repede cand insisti este pentru ca nu nu are nici un sentiment pentru tine, dar realizeaza rapid ca de te supara nu mai primeste sex, asa ca, iar se preface si continua sa te minta, pana data viitaore cand iar faci sex cu el pe gratis.

Viitor alaturi de acest baiat nu exista, fiindca el nu are sentimente pentru tine, doar drag de pasarica ta are, de aceea se intaorce.

Sfatul meu este sa-i dai papucii si sa-ti cauti un baiat care sa te iubeasc si sa te aprecieze, nu doar sa te foloseasca ca sa-si satisfaca madularul. cum face asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa te convingi ca el este doar pentru pasarica ta si nu pentru tine, pune-i o conditie:
sa iasa INTAI cu tine in oras, sa va plimbati sau sa mergeti la cinema, cofetarie samd si NUMAI dupa aceea sa faceti sex.
Garantez ca se va enerva si te va repezii, ca nu are el timp de dragostea ta, cand el va vrea numai si numai sex de la tine.
Nu m-ar surpinde sa aiba deja pe alta, pentru care are sentimente si iese cu ea... ca de la tine poate sa ia doar sex, cand are el chef.

| ywar a răspuns:

Ma simt ca un obiect sexual -ai spus-o singura! Vrei sa fii obiect sexual? Nu cred! Daca vrei, continua! Macar da din fund ca un barbat adevarat sau e un pampalau? Ai orgasm? Macar atat! Din punctul meu de vedere daca un barbat are orgasm si isi lasa femeia balta fara sa termine merita batut fara mila cu ciocanul peste oua! Vorbesc serios si sunt un barbat cu destui ani pe acest pamant.
Desparte-te de un astfel de exemplar. E primul, vei gasi si altii. Te-a dezvirginat, are putere asupra ta.
Eu as face asa:
- As face sex cu el, el s-ar termina si in timp ce sta el relaxat in pat imaginandu-si ca a fost un mascul feroce si si-a f&t&t femeia foaret bine (in realitate foarte prost) i-as spune ca are 5 minute sa iasa din casa mea si relatia s-a terminat. Daca nu iese poti sa-i spui ca daca insista suni la politie si le spui ca ai fost violata! End of party! Cinism contra cinism! Ce zici de asta? Poti sa o faci? Eu asa as juca. Un bosorog te sfatuieste sa ai repect pentru tine! Mult noroc, fata draga.

| Miruna333 a răspuns:

Sa te desparti. Asta nu e relatia pe care o vrei tu. Esti o prietena cu beneficii cu care se simte bine cand vine acasa. Fii sigura ca are pe altele la facultate. E totul de la sine inteles. Vrea doar sex si atat.

| AdioTPU a răspuns:

Pare un caz în care simpatia afectivă pe care se presupune că o avea la început pentru tine, s-a disipat. Poate are ceva probleme personale, examene și e doar stresat, e și varianta asta plauzibilă. Varianta pe care nu îți va placea sa o auzi este cea în care el se folosește de tine pentru plăcerile lui sexuale fara să mai simtă ceva afectiv pentru tine.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pentru el este comod asa.Vine,faceti sex, pleaca.El este fericit asa.Am vazut ca baietii de 20-35 ani "sufera" de boala asta.Doar prieteni cu beneficii si nu mai vor nimic altceva.
Esti fraiera! Pentru ca nu vrei sa te desparti de el.Ai toata viata inainte.Stiu,ti se va parea ca viata ta s-a terminat.Ei bine, nu.Vei vedea ca vor urma alte experiente mult mai frumoase.Asculta de oameni care au trecut prin asta, dupa ce vei simti ca nu vrei sa mai traiesti, incet-incet viata va deveni mai frumoasa.Te vei uita in urma si vei gandi:'De ce dracului am stat cu prostul ala?'
Ia nu ii mai rapsunde la telefon, la mesaje.Incet-incet,distanteaza-te.
Ce sfat i-ai da unei prietene care trece prin asta? Daca stii, pune-l in aplicare.
Puterea este la tine.
Viata este prea scurta si prea frumoasa sa stai cu un idiot.Ah, si in momentul asta, esti singura in relatie.Adica,doar tu crezi ca esti intr-o relatie.El are parte doar de sex, si are libertatea de care vrea.
Tu esti cea mai importanta persoana pentru tine.

| Maria1678 explică:

De despărțire nu prea vreau sa aud, e primul meu iubit si il iubesc.