| NicusorBRC2004 a întrebat:

Salut,TPU!
As vrea sa va povestesc oful pe care il am pe suflet si daca se poate sa primesc niste sfaturi, mi-ar fi de mare folos!
Ok, sa incepem cu inceputul!
In urma cu 2 saptamani si ceva, poate chiar 3 eram cu un coleg in parc (sunt in clasa a 11-a).
Am stat in parc vreo 1 h si am hotarat sa plecam!
El mi-a zis ca vine si vara lui cu noi acasa!
Fac cunostința cu vara lui,totul bine si frumos! Fata căpătase pe loc o simpatie fața de mine si eu,dar mai puțin!
Ok,la liceu,ne-am mai intalnit si intr-o zi,fata a venit si m-a luat in brațe! Mi-am dat seama ca ma place si sincer si eu o placeam,dar puțin...
Am inceput sa merg cu ea si cu varul ei (colegul meu adică) acasa,miercurea trecuta,asa s-a intâmplat,am mers cu ei spre casa!
Am inceput sa ne ținem de mână si nu stiu cat de incult am putut sa fiu,ma uitam dupa alte fete si automat ea era geloasa,pe drum,ne-am sarutat pentru prima data!
Noi incepusem sa mai vorbim,dar eu mereu ii ziceam ca ies cu fete(nu ieseam),totul era minunat intre noi! Vorbeam mereu,ea ma iubea nespus de mult! I-am facut o farsă ca am facut accident cu masina si a inceput sa plangă,a vrut sa vina cu cineva dupa mine sa vada ca sunt bine...
Bun, a venit joia, 3 martie cred.
Am trimis pe snap, o poză cu o fată care arata super bine,am trimis sa vad ce o sa zica! Aceasta de suparare/gelozie m-a scos de pe Snap m-a blocat pe Mesenger si Insta!
De atunci,totul s-a racit, este foarte rece, am vrut sa ne intalnim vineri (4 martie),nu a vrut,totul s-a racit enorm.
Tot weekeendul m-am gandit numai la ea si la cat de prost am putut sa fiu,ca aveam o asa frumusețe de fata si am dat cu piciorul.
Luni mi-a spus in mesaje ca eu nu mai exist pentru ea,ne-am intalnit la liceu, nu ne-am bagat in seama!
Azi, 8 martie! Ne-am intalnit,am vazut-o!
Am strigat-o, Mihaela si am luat-o in brațe mi-am cerut scuze, dar ea nu mai oferea caldura aceea.I-am dat mesaj dupa vreo 2 ore sa ne intalnim pe scari,nu prea dorea,dar a acceptat! M-am dus la ea, am luat-o in brațe si am sarutat-o! Mai mult cu insistențele mele pentru ca am mai spus a devenit foarte rece cu mine! Am stat pe scari o ora, in care m-am milogit ca prostul 1 h sa ma ierte ca nu mai fac,dar ea nimic,zicea incontinuu ca nu o mai intereseaza si nu va mai fie niciodata ca inainte... sad
Dupa ea a spus ca trebuie sa plece,am plecat si eu,m-am dus in clasa,eram foarte suparat,ma gandeam si ma gandesc numai la ea...
E superba,nu mai pot dupa ea,nu mai am liniste sufleteasca,din cat de indiferent eram cu ea,am ajuns sa mor dupa ea! Exact invers,eu la inceput eram rece si nu imi prea pasa,iar acum e invers...
Exact karma.
Am mai vorbit cu ea azi in mesaje,dar totul foarte rece si toate melodiile pe care i le trimiteam de suferința primeam seen.
Inainte cand ii faceam declaratii de dragoste,se topea,acum a zis sa nu ii mai trimit romane ca nu o enerveaza...
Nu stiu,nu mai am liniste, o iubesc prea mult acum,dar pentru ea nu mai exist... Nu mai doresc sa ma milogesc,m-am milogit destul azi.
sad

Intrebarea este, ce sa fac sa ma iubeasca din nou, ce sa fac sa nu mai fie asa rece?
Rog seriozitate si multumesc celor care si-au facut timp sa citeasca!
O seara frumoasa si Doamne ajuta!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La modul general, poti sa tai si Universul in 2, ca o fata tot poate sa nu te iubeasca, daca nu simte asta. Adica este valabil pentru orice om.

Nu o sa gasesti pe aici reteta ideala pentru asta.

Da, nu mai existi pentru ea, si ce? S-a intamplat, s-a intamplat. Ai facut tot ceea ce se putea face si ai incercat sa ii arati ca inca o iubesti (desi in vreo 2 saptamani, nu stiu eu ce "iubire" se trezeste acolo).
Si nu, nu da vina pe karma, ca la cum ai descris, nu prea intelegi cum functioneaza karma cu adevarat (:

Ce iti ramane tie de facut acum, ar fi... urmatoarele variante:
- sa nu faci nimic si sa astepti ca timpul sa treaca, poate daca o ignori, o sa te caute ea dupa si sa traiesti cu speranta asta;
- sa continui exact ceea ce faceai si pana sa o cunosti, nu era mai bine atunci? simte-te bine, destinde-de, incearca sa cunosti persoane noi si aia e;
- sa continui tot asa cum faci si acum, sa te rogi de ea si asa mai departe, si poate o sa ajute la ceva, poate nu, poate o sa para disperare, poate nu... dar ce o fi o fi.

Stiu ca te simti rau, este normal sa fie asa. Probabil te gandesti si la cum ar fi fost daca asa sau asa. Poate aceste ganduri nu iti dau liniste deloc. Dar considera doar ca asta se mai intampla. Sunt cupluri care se despart dupa ani de zile.
Pamantul o sa fie exact la fel maine, indiferent daca va impacati sau nu.
Nu o spun cu rautate, vreau sa te fac sa intelegi ca nu ar trebui sa te mai gandesti asa mult la subiectul asta. Te consuma pe tine, ca persoana si te doare. Incearca sa fii cum erai inainte. Te lasi "facut" la o fata? (:

Si o alta varianta, ca am uitat de ea, exista sansa, sa va impacati sa zicem, o cunosti mai bine, si dupa o sa zici chiar tu ca nu iti mai place de ea. De ce? Pentru ca exista sansa asta, pentru ca nu o cunosti asa de bine. Tie acum iti plac doar partile pe care crezi ca le-ai pierdut de la ea.

Bafta sa ai si sper sa te simti mai bine! ^_^

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca sa mai vorbesti cu ea despre diverse lucruri. Inceteaza cu milogeala ca sigur ca e super enervant sa vezi pe cineva ca face asta. Comporta-te normal, matur si vezi daca de schimba ceva cu timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, acum nu mai este nimic de facut, decat sa inveti din greseli si sa incerci sa nu le mai repeti niciodata cu alte fete, ca vei suferii din nou.

Un om de care ti-ai batut joc nu te va ierta niciodata, mai ales ca fata asta nu ti-a gresit cu nimic.
Din pacate, chiar nu mai exista cale de intorcere la ea, fiindca ti-ai taiat-o singur.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă căo iubești? Cum simți asta? Dar răceala ei cum o simți?