| mariana91h7 a întrebat:

Buna, Am o secreție maronie de 8 zile, mi-a venit după 16 zile de când am avut menstruație, la 3 zile distanță am făcut un test de sarcină și e negativ. A mai patit cineva asa?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre mestre nu sunt niciodata de bun augur, insemanand ca exista o problema serioasa in aparatul tau reproducator, posibil rana pe colul uterin ( care netrata poate duce la cancerul de col uterin), posibil chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar tumori.

Mergi la ginecolog pentru consult si investigatii medicale. Sanatate multa!

In ce priveste detectarea unei sarcini, testul se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut aininte de 21 de zile este inutil si va arata eronat.