| LittleOwl a întrebat:

Hello everyone! Am o mica problema i guess. În august, la vreo săptămână după menstruatie am facut sex neprotejat. Stiu, greseala mea, si mi-o asum. În septembrie, mi-a venit ciclul exact cand ar fi trebuit. În octombrie, trebuia sa apara pe 14, dar încă nu vrea sa isi faca simțită prezența. Pe fata de 12 sau 13 am avut semne. La modul ca am mers la baie si cand m-am sters, era putin sânge pe hârtie, apoi vreo două zile, o ușoară secretie maronie. Tot timpul am o secretie incolora, vascoasa. Am făcut un test de sarcina si a fost negativ. De asemenea tin sa mentionez ca de atunci nu am mai avut niciun contact sexual, si de asemena simt cum urinez mai des, si destul de mult. Vreo idee?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face dupa 7-10 zile de intarziere.
Orice test facut inainte este inutil si va arata negativ, chiar daca esti insarcinata.
Repeta testul de sarcina, abia dupa 24 octombrie, ca sa arate corect situatia ta.
Dara stii data exacta a ultimei partide de sex, atunci testul trebuie facut DUPA 21 de zile, de la ultima partida de sex.

| LittleOwl explică (pentru Violleta2022):

Au trecut mai mult de 21 de zile de la ultimul act. Mâine am programare la doctor pentru orice eventualitate