| Mesmjkkk a întrebat:

Am o urgenta!
De doua saptamani mi-a trecut menstruatie iar acum am o scurgere maronie de 3 zile, dar foarte putin.
Am facut un test, e negativ.
Urmeaza sa mai fac unul.

Ce parere aveti? Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerea respectiva se poate produce din mai multe motive si adevaratul motiv poate fi stabilit doar de medicul ginecolog. In privinta testelor efectuatetrebuie sa stii ca au fost facut 100% INUTIL si FARA ROST fiindca in aceasta perioada a ciclului mentrual, ABSOLUT INTOTDEAUNA rezultatul oricarui test pe baza de urina va fi invariabil NEGATIV. Pentru ca rezultatul obtinut sa fie VALABIL si CORECT, testul de sarcina pe baza urinei se poate face NUMAI/DOAR intr-un moment foarte bine stabilit, si anume dupa trecerea a minim 21 de zile de la data ovulatiei. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Mrlove2017 a răspuns:

Depinde si daca ai avut sau nu relatii sexuale! Ultima data cand ai intretinut relatii sexuale? Ai folisit protectie?

| Mesmjkkk explică (pentru Mrlove2017):

@Mrlove2017, ultima data am facut sex in data de 20, neprotejat dar foarte putin. Si dupa cateva minute ce s-a masturbat s-a terminat. Deci nu a ejaculat in mine.