| vasilevvasile a întrebat:

am penisul putin curbat in jos, am auzit ca este o boala...cum l-as putea indrepta?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai tu nu este boala ci ruptura de muschi si te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic daca nu vrei sa ajungi impotent pe viata! Nu glumesc!

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca curbura penisului nu este nici pe departe o boala sau vreo forma de afectiune. In al doilea rand afla ca aproximativ 85% dintre barbati au penisul mai mult sau mai putin curbat, in toate directiile posibile si adopta acea forma in momentul in care penisul intra in erectie. Penisul nu poate fi "indreptat" deoarece forma este data de cavernele existente in cei 2 corpi cavernosi si ai caror pereti se intind in mod diferit si deosebit in momentul umplerii lor cu sange sub presiune fapt ce va determina si curbura. Sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Nu este o boala. Este un lucru care excita cel mai mult pe unele fete.

| Florentina9210 a răspuns:

Ii dai una cu ciocanul si se indreapta de la sine!

| vasilevvasile explică (pentru Florentina9210):

Daca nu poti fi de folos mai bine taci

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu e asa de simplu, trebuie sa se duca la doctor.
De unul singur nu-l poate indrepta.
E nevoie de 2 persoane, unul il tine, celalalt da cu ciocanul. laughing

PS: vasilevvasile du-te la doctor de unul singur nu ai ce face.

| Florentina9210 a răspuns (pentru vasilevvasile):

Glumeam ma! big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Ok. Tu il tii si eu. PAC! rolling on the floor

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Florentina9210):

Incerc sa-mi imaginez cu cata placere dar si sete si cu cata forta ai folosi ciocanul. big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

N-ai idee.winking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Florentina9210):

Din contra, ....am. rolling on the floor

| Florentina9210 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Depinde cat de curbat e. Daca e putin, ii dau mai incet, daca e mai sever, ii dau mai tare. Mno..bine, beau o palinca inainte de toate si, la treaba. laughing
Ma ajuta si ZuKest. Te bagi si tu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu sa-l tin de gura sa nu se auda cum urla de? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Vezi ca ai ghicit! laughing

| OldSoul a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai bine-l tu ii acoperi ochii, asa va fi mult mai usor si pentru noi si pentru el, nu v-a vedea ciocanul si asa va fi mai calm.

| Yoshiki a răspuns:

Acum depinde și cât îl ai de curbat pentru că un anumit grad de curbare a penisului este considerat normal; numeroși bărbați născându-se cu aceast grad de curbare a penisului și boala la care faci referire se numește Peyronie.
Ai aici mai multe detalii despre:
https://ro.wikipedia.org/......wiki/Penis