| Evelinaannee a întrebat:

am pus intrebarea asta si acum cateva zile. iubitul meu s-a indepartat de mine si nu stiu ce sa mai fac sa il aduc inapoi, sa il tin langa mine ..Heii, eu am vorbit cu el. i-am spus, daca te-ai plictisit de mine, si nu ma mai iubesti deloc, sa ne despartim, sa o lasam balta, si a spus ca nu. ca ma iubeste mult si sa il las putin, ca o sa isi revina din starea asta. partea proasta e ca am auzit si niste zvonuri ca m-ar insela. el sustine ca nu e adevarat bineinteles. dar nu stiu ce sa cred, ca si comportamentul lui e putin schimbat, nu mai vorbeste ca inainte si nici nu ma mai alinta la fel. Mai vreau pareri sad Multumesc celor care mi-au raspuns la cealalta intrebare sad... Sunt disperata il iubesc enorm. si mereu cand ii spun, ca daca nu ma mai iubeste sa ne despartim. el spune ca nu, ca nu vrea sa renunte. Ps : avem 6 luni impreuna, ft multe amintiri placute sad. Si inca ceva, nu am facut nimic cu el pana acum whistling big grin.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Probabil esti foarte tanara si fluturasii iti umbla prin stomac cand te gandesti la el. E normal si e minunat sa fie asa. Dar... cand cineva nu te mai vrea trebuie sa intelegi si sa accepti ca dragoste cu forta NU se poate. Orice vei forta va merge foarte prost pe mai departe.
Spui tu "am auzit ca ma inseala". Ce inseamna "am auzit"? Vorbeste cu el, poarta o discutie barbateasca, cu cartile pe fata si lamureste totul. Disperarea nu tine loc de iubire iar iubirea nu e disperare. Daca te desparti de el vei intalni alte persoane si apoi altele ca sa cresti sufleteste, sa te inalti si sa te pregatesti pentru cel ce iti este destinat. Nu fi trista! Dumnezeu sa te binecuvinteze! ai incredere, ai speranta!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca il iubesti atat de enorm, lasa-l sa mearga mai departe.

Pentru ca daca si el te-ar fi iubit, ti-ar fi stat aproape.

Nu are sens sa il tii cu forta. La un moment dat va pleca. Tu sau el.

Respecta-i libertatea precum si alegerea.

| Alcyon a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el. Parerea mea e ca tipul te tine doar pe post de manta de vreme rea, cat n-are alta varianta. Iar in timpul asta, probabil ca se mai vede si cu altele. Nu merita sa te framanti.

| lex79 a răspuns:

Nu mai fi DISPERATA! e o moda asta?! sau ce dracu! parca se termina lumea la un barbat. si mai si vreti sa-l tineti cu forta langa voi! ca de na!, voi sunteti disperate.
nu crezi ca se mai gaseste altul ca el sau chiar mai bun? pe dracu nu?!

| Evelinaannee explică (pentru ywar):

Am vorbit cu el, si spune ca nu-i adevarat! in fine. si-a revenit