| LoveIsHard a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Sunt baiat si sufar din dragoste. chiar foarte mult : sa va explic putin siuatia mea. am avut o relatie de 1 an si 5 luni se pare ca la inceput a fost foarte greu ea era foarte aroganta schimbatoare si nu isi impartasea sentimentele... m-am luptat timp de 5 luni de zile sa o schimb si in final am reusit sa o aduc langa mine si sa simt ca ma iubeste cum nu a facut-o niciodata. insa destinul crunt este ca cam dupa an 1 de zile eu eram mai indiferent cu ea. preferam sa ma joc in loc sa vorbesc cu ea. si defiecare data cand ne certam si ea plangea si am suna, eu ii inchideam spunandu-i sa ma lase ca nu vreau sa o ascult. happy regret foarte mult. acum dupa 1 an si 5 luni s-a despartit defintiv de mine dintr-o prostie. m-a intrebat daca vrea sa ne despartim fiindca n-a mai rezistat. de nervi am zis da! si se pare ca da a ramas. ea arata ca nu ma mai vrea. vorbeste cu un prieten mai mare de 20 de ani care o sustine si o linisteste dar totodata o influenteaza si impotriva mea. spunandu-i ca eu nu sunt bun de nimic, ca am facut-o sa sufere. eu regret foarte mult cat am gresit pentru ea si i-am repetat asta timp de 1 saptamana de la despartire. plangeam de fata cu ea, ma descarcam ii ceream doar o sansa sa vada ca m-am schimbat. ea spune ca ma iubeste si ca tine mult la mine dar ii e frica sa mai incerce o relatie pentru ca, crede ca o sa fiu la fel ca inanite :-J vreau ajutor. ieri am chemat-o la mine acasa si am stat de vorba, ne-am sarutat ne-am imbratisat. se pare ca isi schimbase parerea. si spunea ca se mai gandeste, cand a ajuns acasa a spus ca fost o prostie ce a facut si sa uit tot ce a zis ea :-J am imrpesia ca este profund influentata de acel prieten al ei, care se pare ca suntem si declarati dusmani. Stiu ca ma iubeste si eu o iubesc enorm! si as face orice, prin toate sacrificiile am vrut sa apelez si la voi pentru a imi da cateva sfaturi. Va rog sunt disperat!

Răspuns Câştigător
| BuLiNNuTsααTha a răspuns:

...Asta inseamna ca inca te mai iubestepuppy dog eyes Daca si tu o mai iubesti poate exista speranta sa va impacati..Succeswinking

16 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Indiferenta ta fata de ea chiar si in gluma, acum te costa.

| LoveIsHard explică (pentru Jameson):

Da jameson ai dreptate. as face orice sa ii arat ca m-am schimbat si ca imi pare rau, ma bat cu pumnii in cap spunandu-mi ca ma fost atat de prost! si ca am fost indifernet cu ea. fara motive bine intemeiate... regret fiecare clipa cand ii inchideam telefonul in nas si ii ziceam sam a lase in pace! asa e. " nu afli cat ai pretuit pe cineva decat dupa ce il pierzi" happy

| sniper2998 a răspuns:

Se pare ca si-a pierdut increderea in tine, fa-o sa inteleaga cumva ca tu simti ceva pentru ea, acel baiat de 20 insearca sa o infuenteze si reuseste, stai calm si nu te panica, vorbeste cu ea mai mereu si incearca sa o intelegi bine, asculta-i povestile, problemele si multe altele si ea v aavea increder e deplina in tinewinking

| LoveIsHard explică (pentru sniper2998):

Asta incerc. se pare ca am incercat o sa chem chiar azi la mine. si s-a scuzat spunandu-mi ca arata nu arata tocmai bine si ca are si musafiri. si maine avem liber de la scoala. i-am zis ca pentru mine si daca ramane fara un picior. happy tot o sa o iubesc si o pretueisc pentru ca nu exteriorul conteaza eu am ajuns in faza cand ii iubesc interiorul! si a zis ca o sa mai vada. dupa multe ore cand nu ne-am bagat in seama pe messegner. a intrat pe mine si a spus ca " mi-e dor de tine. straight face " si am raspuns ca si mie. happy si sa ne vedem si a zis ca nu ca arata groaznic si bla bla.

| newboy a răspuns:

Spune-i ca o iubesti roaga-te mai mult de ea,spune-i ca nu mai faci greseala asta niciodata,eu va urez succes la impacare,dar spune-i ce ai tu pe suflet,dai flori,cheamo la tine acasa si explica-i ca o iubesti,imbratiseazo de parca n-ai m-ai vazut niciodata,sarut-o,eu nu ma refer sa o obligi,si doar sa ii arati iubirea ta fata de ea,si in legatura cu individul ai grije sa nu se mai aproprie de ea, caci va fi de rau, asculta-ma ce iti spun, nu sunt sigur cine e de vina dar acel individ trebuie sa dispara din viata ei, asa dar cum ti-am spus:arata-i iubirea, si spune-i ca o iubesti cu adevarat...

| LoveIsHard explică (pentru newboy):

Da, i-am spus de foarte multe ori. si ieri am chemat-o la mine ne-am imbratisat ne-am sarutat si ne-am promis multe. parea ca suntem pe directia cea buna. mi-a dat sanse ca ne impacam. ca se mai gandeste. insa cand a ajuns acasa mi-a spus sa uit tot ce mi-a spus si tot ce am facut la mine acasa. :-J mi-a picat ceru in cap. am intrat in depresie. decateva zile

| LoveIsHard explică (pentru newboy):

Uite ce mi-a raspuns pe messenger. " stiu foarte bine ca nu existi pentru mine, doar pentru mine. stiu foarte bine ca nu te vei schimba. si nu mai vreau s aami trec prin ce-am trecut, sa ajung in stadiul in care iar sa dau o groaza si sa primesc doar replici aiurea sincer, te-am iubit cat am putut, si dupa un an de zile nu pot zice ca nu mai e nimic, da mi-e mult prea frica, nustu de ce... tu veri sa pleci din viata ema, si te inteleg. ti-am zis si faza cu fetele si tot, in 2 saptamani iti trece, deci nu mai imi zice asa sigur chestiile astea atat timp cat sti ca peste cateva zile o sa iti treaca si vorbele astea nici n-au existat ca decat sa stiu ca mi-ai zis ceva si te vad cu altele, mai bine stiu ca nu mai ai sentimente pentru mine si d-aia stai cu altele "

| LoveIsHard explică (pentru newboy):

Uite ce mi-a spus... stiu foarte bine ca nu existi pentru mine, doar pentru mine. stiu foarte bine ca nu te vei schimba. si nu mai vreau s aami trec prin ce-am trecut, sa ajung in stadiul in care iar sa dau o groaza si sa primesc doar replici aiurea sincer, te-am iubit cat am putut, si dupa un an de zile nu pot zice ca nu mai e nimic, da mi-e mult prea frica, nustu de ce... tu veri sa pleci din viata ema, si te inteleg. ti-am zis si faza cu fetele si tot, in 2 saptamani iti trece, deci nu mai imi zice asa sigur chestiile astea atat timp cat sti ca peste cateva zile o sa iti treaca si vorbele astea nici n-au existat ca decat sa stiu ca mi-ai zis ceva si te vad cu altele, mai bine stiu ca nu mai ai sentimente pentru mine si d-aia stai cu altele

| BuLiNNuTsααTha a răspuns (pentru LoveIsHard):

Nu stiu ce sa zic..se pare ca ea este destul de deranjata de faptul ca tu stai cu alte fete in loc sa stai cu ea.Eu cred ca te mai iubeste inca, si ca acum vrea doar sa te faca sa-ti para rauthinking In fine. sper sa va impacati. dupa felul cum ai vorbit mai sus imi pare ca si tu o iubesti destul de tarehappy bafta!

| LoveIsHard explică (pentru BuLiNNuTsααTha):

Da o iubesc foarte mult... dar eu chiar nu stau cu alte fete. si ea stie asta, a fost o faza doar ca ea nu suporta sa ma vada in maieu pentru ca sunt mai bine facut si se uita alte fete la mine. si tocmai pusesem o poza pe fb unde adunasem vreo 30 si ceva de likeuri doar de la fete. si ea a spus ca am de unde alege daca se desparte de mine :-J si tot timpu ma deranjeaza ca mereu imi zice ca uite cate fete mi-a dat like la poza. in loc sa fie mandra. happy ea face altceva.

| BuLiNNuTsααTha a răspuns (pentru LoveIsHard):

Aa..Scuze.intelesesem ca tu stai mai mult cu alte fete decat cu eathinking Totusi, continua sa-i arati cat de mult o iubesti si incearca sa-l scoti pe tipul acela din viata ei happy parerea mea. Oricum, cred ca tot la tine se va intoarce. Succes in contiuare!

| LoveIsHard explică (pentru BuLiNNuTsααTha):

Se pare ca dupa 1 saptamana dupa ce am fost indiferent. m-a cautat sa imi ma intrebe ceva de pc. si daca mai imi e dor de ea, si i-am spus ca da. si mi-a zis " daca te-am sunat sa nu crezi ca vreau sa ma impac cu tine " si apoi am zis eu " dar cine a zis ca vrea? eu numia ma impac cu tine dupa tot " si a inceptu sa planga si a zis ca sunt un nemernic ca ma iubeste dar nu ca inainte, si cacaturi d-astea nu am inteles prea bine straight face ...in fine am vb cu ea azi la scoala m-am luat de un prieten de al ei si a inceput sa faca gura sa il las in pace si etc. happy i-am intrebat " vrei sa te combini cu ala? " si a dat din umeri si a zis nustu. happy apoi am plecat nervos si cand am iesit am asteptat-o in fata liceului si i-am spus daca mai vrea ceva cu mine happy si a zis ca nu din motivul ca eu sunt bine acum am ogramada fete si am si o poza sucara pe fb in abdomenu gol si ca asta a motivat-o sa zica nu din toata inima happy deci in concluzie o sa o las sa isi vada de viata ei, mi-a cerut asta. happy dar cand nu m-am tinut dupa ea, ea m-a cautat happy!

| BuLiNNuTsααTha a răspuns (pentru LoveIsHard):

Pf...Nu asa merge cu o fatabig hug Nu trebuia sa ii spui ca nu mai vrei sa fi cu ea. Poate pana la urma va impacati ..atunci.Daca ea este intelegatoare te va intelege ca nu a fost ceva intentionat cu poza de pe Fb
Oricum razbunarea nu este o metoda de a te impaca cu cineva. Daca tu inca o mai iubesti arata-i ca esti interesat de ea, si poate te va ierta

| LoveIsHard explică (pentru BuLiNNuTsααTha):

Ea s-a combinat cu un alt baiat pe care eu il urasc ca as imi faca in ciuda, l-am batut pe tipu ala happy si apoi nustu ce s-a intamplat ca n-am mai vb cu ea de vreo 3 zile. happy se pare ca vrea doar sa im ifaca in ciuda, cu ala nu se pupa nu se intalneste happy e doar asa.

| BuLiNNuTsααTha a răspuns (pentru LoveIsHard):

...Asta inseamna ca inca te mai iubestepuppy dog eyes Daca si tu o mai iubesti poate exista speranta sa va impacati..Succeswinking

| xCruz a răspuns:

I-ai spus tot ce simti, tot ce ai avut pe sufletel. bun atunci.las-o o perioada mai moale sa vezi si ceea ce vrea ea sa faca iar legat de celalalt individ stai relax ca daca te iubeste cum zice ea nu il va lasa sa puna mana pe ea. in fine.Eu zic sa incerci sa-i arati si aceasta pagina de TPU pe care ai facut-o sa vada ca te implici si ca regreti foarte mult atunci cand erai indiferent.Parerea mea din ce ai scris acolo meritati sa fiti impreuna ca vad ca amandoi va iubiti reciproc deci succes sa va impacati.

| LoveIsHard explică (pentru xCruz):

Multumesc... sper, dar ea e usor influentabila. baiatul ala are 20 de ani ea zice ca nu tine la el si ca sunt doar prieteni, ea are aproape 15... happy