| kasssandra a întrebat:

As avea si eu o nelamurire poate absurda pentru unii dintre voi,
Am facut sex anal cu prietenul meu si cand s-a terminat a dat si pe vagin asa un pic, presupun ca a curs pe acolo prin inauntru, mentionand ca sunt virgina, este posibil sa raman insarcinata?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti virgina nu ai cum sa ramai insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ta vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Oricum, şansele de sarcină sunt foarte REDUSE.
Totuşi, pe viitor, NU "vă mai jucaţi cu focul" :)

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Să zicem că nu rămâi însărcinată dar data viitoare fie se termină adânc în tine să nu se mai prelingă spermă, fie folosiți prezervativ sau ejaculează în exterior.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu ţi-a curs sânge nu eşti.

Data viitoare folosiţi prezervativul.

| Alcyon a răspuns:

Eu vin sa-i contrazic pe cei de mai sus. Poti ramane insarcinata si daca esti virgina. Daca nu credeti, cautati pe google, sa vedeti ca au mai fost cazuri. Himenul ala are un orificiu prin care trece sangele la menstruatie. Si daca trece sangele, poate foarte bine sa treaca si spermatozoidul care e microscopic. Daca sperma ti-a ajuns in vagin (cu himen sau fara), da, poti ramane insarcinata. Nu inteleg insa, de ce nu faci sex normal. Virgina oricum nu poti sa te mai consideri, din moment ce practici sexul anal si probabil pe cel oral. Sa nu-mi spui ca te pastrezi pentru noaptea nuntii, ca sa se dea barbati-tu mare ca te-a perforat.

| Danysan a răspuns:

Ce mod interesant ati gasit voi nebunilor laughing-Nu ai cum sa ramai daca esti virgina -Himenul ala cred ca isi face treba-ar trebui sa speri ca isi face -ca daca nu e groasa laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma in contact cu aerul se altereaza, punct!

| EternalVampire a răspuns:

N-ai cum daca esti virgina. Funda?

| dovleac a răspuns:

Depinde