| pisikutza ta a întrebat:

Buna!happy
Am si eu nevoie de ajutorul vostru cu niste sfaturi ru una nu mai inteleg nimic.
Azi am fost pe la fostul meu prieten de care m-am despartit in iunie dupa 6 luni de zile; de atunci pana acum o saptamana nu am mai vb cu el decat foarte foarte rar adica o data pe luna si atuci foarte putin. Dupa ce am ajuns la el ne-am asezat aman2 la masa sa fumam o tigara si sa bem o cafea ca era dimineata, iar dintr-o data el vine si ma saruta. Apoi tot timpul pana sa plecam la scoala neam tinut in brate ne-am sarutat ca in vremurile bune...prin chestile astea mie mi-a dat de inteles ca ne-am impacat deoarece noi mereu cand ne certam daca stateam desp o zi doua sau mai multe apoi cand ne impacam mereu ne-am impacat asa printrun simplu sarut.Acum se pare ca au fost doar niste saruturi copilaresti deoarece am vb acum cu el si a zis ca nu nu suntem impreuna bla bla.Nu mai stiu ce sa mai cred.Lam iubit extraordinar de mult si inca il mai iubesc. dati-mi niste sfaturi sa il fac sa se intoarca la mine sa ne impacam stiu au trecut 4 luni de cand neam desp ultima oara dar il iubesc il vreau inapoisad
funda celui mai bun raspuns

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot sa-ti spun din inima niste lucruri pentru ca sunt despartita de cateva saptamana si stiu ca e f greu sa-ti asumi o decizie si e complicata o relatia lunga,plina de iubire si neintelegeri. Si mie mi s`a int inainte lucrul acesta,probabil el se gand ca nu are nici un rost sa va impacati si nu s`a putut abtine atunci sa nu te sarute,poate chiar te-a uitat si a fost doar o distractie pentru ca ink il atragi,dar este si posibilitatea sa mai tina la tine,el sa fi vrut sa ramana mic k tine si sa fii simtit nevoia sa fie k tine,dar probabil stie ca o relatie intre voi nu ar mai functiona si e consient ca mai bine renunta inainte sa se int mai mult. Poate chiar avea de gand sa va impacati,sau poate voia sa fie o mik aventura,escapada,dar cert este ca exista sanse sa va impacati,si exista sanse sa va mai intalniti asa doar ca amanti,dar de asemenea dar el se poate abtine sa nu mai fie nimic,pentru ca vad ca esti la mana lui si nu ar trebui sa fie asa,incearca sa controlezi tu situatia si incearca sa fii sigura pe tine,gandeste`te mult si da`ti seama daca chiar vrei sa se intoarca poate ca nu e asta solutia si poate ca nu ar merge,dar daca o sa va impacati,preia tu fraiele relatiei,nu te mai lasa asa ujor. Tu fii indiferenta,asta e cert in orice situatie,nu`i da de inteles ca vrei sa va impacati si ca mori dupa el pentru ceea ce s`a int,arata`i ca nu`ti pasa k si pentru tine a fost cv lipsit de importanta,cauzat de pasiune,asa il vei pune pe jar si va vrea mai mult,sa te mai vada,dar nu mai accepta,lasa`l sa tanjeasca dupa saruturile tale,k ii va veni dor daca nu-l vei baga in seama mai ales ca orice ar fi te place,dar nu te mai int cu el ca te va tine pe post de amanta,arata`i ca relatia voastra poate functiona si k tu poti fii altfel cucereste`l fiind rece si nepasatoare,ca il pui pe fuga daca nu sti sa fii inaccesibila,greu de obtinut,invata k barbatii sunt vanatori,el tanjea pentru cv ce n`a mai avut demult si a vazut k poate avea cand vrea el si te are la picioarele lui,schimba asta. Iar o data ce tu vei deveni asa,hotarata,neinteresata,inaccesibila, rece si vei ceda ff greu, at el se va intoarce la tine daca chiar mai simte cv pentru tine.Cucereste`l prin metoda asta, pentru ca asa sunt majoritatea baietilor! Dar intai fa o analiza a situatiei si da`ti seama daca chiar merita sa va impacati, poate e doar un sentiment trecator datorita a ceea ce s`a int intre voi.