| Just a kid a întrebat:

Help plssad deci am sa va zic toata povestea ca sa intelegi mai bine.acum cam un an m-am intalnit pentru prima data cu fostul(eu 14 ani el 18). dupa vreo 3 luni neam combinat insa mie pe atunci mai imi placea de un baiat.cu timpul am ajuns sa il iubesc mult pentru ca sa purtat frt frumos cu mine si acum sa ma gandesc la tot imi dau seama ca m-a iubit chiar daca eu nu il credeam(a renuntat la fumat la baut la cel mai bun prieten al lui pentru mine si sa certat si cu familia lui pentru mine). de vreo 2 luni insa se poarta mai rece si nu ii mai pasa cand ne certam(inainte nu conta cine era de vina el facea mereu primul pas si daca ziceam ca vreau sa ne despartim se schimba si ma ruga sa nu ne desp insa acum ma lasa sa fac ce vreau daca vreau sa ne despartim se supara imi zice ca are treaba si nu poate vorbi)i-am zis ca ma deranjeaza lucrurile astea si sa purtat iar frt frumos ca iainte pentru 3 zile si dupa aia iar m-am suparat si iar neam desp, eu zicandui ca e definitiv.m-a rugat sa ne impkm insa i-am zis ca nu ca nu ma mai intorc la el. urmatoarea zi a aflat de la cineva ca am fost afara si el nu stia ca nu i-am zis si a aflat si ca radeam cu unu...ma rog intelegeti voi (NU LAM INSELAT). acum nu vrea sa ma ierte si zice ca nu mai poate avea incredere in mine ca ma crezut 8 luni si nu ma credea in stare sa fac asa ceva si el n-ar fi facut asa ceva niciodata si nu mai poate avea incredere in mine ca dacane impacam eu iar fac asa (stie ca nu l-am inselat da s-a suparat ca am vb cam aiurea...adica cam frumos d alti baieti). eu azi mi-am cerut toata ziua scuze s nu vrea nici sa mai vb cu mine ca zice ca macar daca recunosteam eu ma ierta da asa nu vrea ca nare incredere in mine.(ps.si el ma mintit de cateva ori si l-am iertat mereu.si o data chiar o fost vb de o tipa mi-a zis un prieten de-al lui ca i-a zis sa ii dea nr de tel lu una cand se desp de mine insa mia jurat ca a facut-o doar ca sa vada daca il"spune" tipu ala(mia jurat cu mana pe biblie s m-a rugat frt mult sal iert si l-am iertat) si ma mintit si cu alte faze dar l-am iertat mereu). eu acum ce sa fac? va rogsadnu am nevoie de critici stiu ca am gresit am nevoie de ajutor vreau sa il fac sa se intoarca la mine chiar imi pare rau si nu stiu ce sa ii mai zic.va rog helpsad

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Renunta si gata. Demonstreaza-i ca ai coloana vertebrala si esti capabila sa-ti asumi propriile fapte si vorbe. Oricum nu mai e cale e intors. Si daca va veti impaca, din partea lui va fi doar de fatada. Nu poti sta cu o femeie care nu-si respecta cuvantul, fiindca n-o poti respecta nici tu.

| monyk a răspuns:

BUnahappy... draga mea atat el cat si tu a-ti gresit; daca nu te va ierta, atunci adu-i aminte ca si tu l-ai iertat de multe ori cand el te mintea, in plus explica-i ca nu l-ai inselat, daca vb cu cineva nu inseamna ca l-ai inselat.
Eu cred ca te iubeste si tu il iubesti dar au fost multe certuri intre voi si tu de multe ori i-ai zis ca vrei sa te desparti de el si poate s-a saturat, atat el cat si tu aveti partea voastra de vina;
mai asteapta si tu putin sa ii treaca supararea si apoi vb cu el serios, da-ti intalnire cu el sa vb intre 4 ochi si sa lamuriti situatia sa vedeti cum ramane cu voi, daca se mai poate sa va dati o noua sansa si sa fiti iar impreuna... o buna comunicare poate rezolva totul;
ai grija de tine, te pup!

| Alina_9354 a răspuns:

Cum spune si monik comunicarea este totul! Daca nu vorbesti cu el nimeni nu poate sti ce simte.

Răspuns utilizator avertizat
| ● Ďعw a răspuns:

Pai incearca sai spui faza asta ca el te-a mintit si tu l-ai iertat de fiecare data pentru cal iubesti. dar el se pare ca nu pentru ca nu te iarta.si daca faceai tu faza cu nr nu cred ca te ierta pe cand tu da.incearca totusi sa mai discuti cu el. sperati rezolvi pb:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca el cauta "nod in papura". adica gen, ziceai ca a fost mai indiferent in ultimile zile.probabil avea ocupatie. si ati ajuns sa va despartiti din motive banale banuiesc. "si iar neam desp, eu zicandu-i ca e definitiv.m-a rugat sa ne impkm insa i-am zis ca nu ca nu ma mai intorc la el" voi erati despartiti.si u ai povestit doar cu acel tip. el vrea sa para "curat" cand colo nici el nu e usa de biserica.oh go on

| TzrM a răspuns:

Daca tu l-ai iertat si el nu te intelege e fraier, ii place sa te vada cum suferi si cum te milogesti de el, nu tine la tine cu adevarat si nu te merita, parerea mea e sa-l lasibig grinbig grin