| MADALINAAAA a întrebat:

am si eu nevoie de cateva raspunsuri din partea voastra.Sunt cu primul baiat cu care intretin relatii sexuale de aproape 4 luni, in acest timp am folosit anticonceptionale.acum el trebuie sa plece in alta tara, asa ca luna asta n-am mai luat, dar el a mai anulat putin plecarea si ultima oara am facut-o neprotejat, insa el nu si-a dat drumul in mine si o scotea mai mereu ca sa o stearga.stiu ca e posibil sa fiu insarcinata si sunt foarteeee speriata de chestia asta.merg pe noroc acum. dupa cat timp se face testul de sarcina? am 18 ani fara 2 luni, n-as suporta sa fac un avort de la varsta astacrying ar fi cel mai traumatizant lucru care mi se poate intampla.In afara faptului ca mi-e foarte frica, nu stau nici prea bine cu banii si n-as avea de unde sa fac rost de ei pentru un avort. discutia cu parintii e total exclusa, mai ales ca ei sunt plecati din tara si daca ar afla ceva ar insemna desfiintarea mea sad. Cam cat costa un avort? aproximativ.am o mie de ganduri, sunt foarte nelinistita, o groaza de intrebari.Si n-am folosit prezervativul pentru ca niciunul nu prea simtim nimic cu el si acum cam regret desii in momentele alea n-as fii spus acelasi lucru. astept cat mai multe raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, testul de sarcina se face la 21 de zile (cel putin) de la contactu` sexual cu prima urina de dimineata si la 24 de zile, daca il faci cu urina de peste zi.

Pretul unu avort variazabig grinaca esti insarcinata pana in 8 saptamani, costa aproximativ 100lei FARA anestezie!, iar la sarcina de peste 8 saptamani, depaseste 150lei. Depinde si de clinica si de tipul anesteziei.

Multa bafta, noroc, sanatate si ai grija de tine! Sper sa nu fie cazu` unui avort, Doamne fereste`! Sa fi iubita!:*:*:*

5 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Dupa 21 de zile de la contactul neprotejat se face testul de sarcina.

| Pacala a răspuns:

Si vorbesc serios, se face dupa 21 de zile, nu dupa 10, cum zice ramonik. 21 de zile, cu prima urina de dimineata. Orice test facut inainte de 21 de zile poate iesi fals pozitiv sau fals negativ.

| Miauti a răspuns:

Pai daca esti retardata, si iti iei un baiat cu fente la cap. asta e ghinionul tau.

Tu nu te uiti injurul tau? niciodata nu se face sex dupa o perioada de 2-5 luni dp ce il cunosti tr sa treaca cel putin 1 an ca sa cunosti partenerul.
Si din cate ma uit bine povestea ta pare cam fake. esti inregistrata din 2009 si nu ai citit alte tragedii pe care unele au patit ca tine.

| MADALINAAAA explică:

Dar dupa cat timp se face testul?

| Angel_4471 a răspuns:

Parerea mea este sa faci un test de sarcina. Nu trebuie sa te gandesti inca la avort. Multe femei nu reusesc sa faca un copil incercand de multe ori. Multa bafta!