| ionyionelutza a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturibig grin.deci prietenul meu este mult mai rece cu mine (ne-am certat cam rau.infine)l-am intrebat daca vrea sa ne despartim si a zis ca nu vrea si ca nu scap asa usor de el, imi spune ca ma iubeste dar nu simt asta si el stie dar nu stiu ce se intampla nici nu vrea sa ne despartim nici nu se schimba ce sa fac? va rog ajutor funda celui mai bun rasp si vot la celelalte(fara misto)

6 răspunsuri:
| ionyionelutza explică:

@Velq eu am 16 el 18.am fost despartit 1 zi iar eu nu l-am cautat si tot el m-a cautat p mine,si de asta nu cred ca s-a plictisit de mine si cxa are p alta, cat desp sex nu am facut dar in perioada in care ne intelegeam super am fost la el acasa si am dormit la el si nu mi-a cerut asta, mereu mi-a zis ca o sa facem dragoste atunci cand sunt eu pregatita

| darkglass a răspuns:

Pai spune-i ca numai rezisti sa iti dovedeasca ca tine la tine cu adevarat, vorbele sunt doar vorbe... daca intr-adevar te iubeste trebuie sa schimbe ceva si sa comunicati mai mult

| gini2011 a răspuns:

Buna,pai faci ce iti dedica inima, daca tu pe el il iubesti nu te desparti de elwinking bine inteles.dar daca simpti ca nu il iubesti despartitiva.Si doveditiva unu altuia iubirea ca sa va dati seama, si intr-o relatie comnicare este primul 1, este cel mai buna lucru.

| Velq a răspuns:

Ce varsta aveti?
De cat timp sunteti impreuna?
Posibile motive pentru care se poarta asa :
1. Probabil baiatul s-a plictisit si ii e frica sa nu-ti franga inima cerandu-ti sa va despartiti, si asteapta sa faci tu pasul asta.
2. A intervenit o alta in viata lui.
3. In cazul in care nu ati facut inca sex, poate s-a saturat asteptand si acum incearca sa te constranga intr-un fel sau altul.

| alina_1454 a răspuns:

Poate e o simpla obsesie din partea lui fata de tine(nu ineaparat sa te iubeasca). Totul depinde de tine daca vrei s-au nu sa-l parasestibig grin.Eu cred ca aici e vorba de obsesiebig grin

| Rellik a răspuns:

Spune-i ca acest comportament pe care el il abordeaza te deranjeaza si ca daca nu se va schimba se va ajunge la despartire oricum. Spune-i ca ai nevoie de dragoste nu doar sa spuna sa arate. Daca astea nu merg poarta'te si tu rece cu el si ai sa vezi ca se v-a schimba.