| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor urgent, deci eu sunt genul de persoana care se ataseaza rapid de o persoana si incepe sa o iubeasca rapid.
Eu am 16 ani si m-am imprietenit cu o fata de 14 si ea a vrut sa fim impreuna.
Ea trecuse prin niste momente grele cu scoala si era mereu trista si ca sa o ajut sa treaca peste am fost de acord sa fiu cu ea impreuna deoarece credeam ca o sa fie ceva la misto si dupa cateva zile o sa ii treaca si nu o sa mai vrea sa fim impreuna si sa ne despartim peste cateva zile.
Dupa 3-4 zile m-am atasat destul de mult de acea persoana si am inceput sa am sentimente pentru ea.
Dupa 4 zile a inceput carantina si nu prea ne-am mai vazut, dar acea fata a facut relatia care credeam ca e la misto ceva mai mult de atat, acum sunt impreuna cu ea de aproape 2 luni(cea mai lunga relatie a mea),ea imi spune in fiecare zi ca ma iubeste si e deschisa si chestii de genu,adica e clar ca ma iubeste,dar nu stiu de ce am inceput sa nu prea o mai iubesc,adica mereu imi fac griji daca pateste ceva si vreau sa o stiu bine si fericita si mereu o ajut cand are nevoie de mine dar nu prea mai simt sentimente pentru ea,as vrea sa o iubesc dar pur si dimplu nu mai pot, ea stiu ca ma iubeste si nici nu vrea sa auda de despartire dar problema e la mine, credeti ca dupa terminarea carantinei, dupa ce ne vom putea vedea din nou as putea sa incep sa o iubesc iar la fel de mult?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astea sant chestii din copilarie, iubire nu va exista niciodata pentru alta femeie, ele stiu sa va foloseasca ca pe niste catei mici pentru antrenament - instructaj. Ajuto ca om bun ce esti dar nu e bine sa fi sentimental

| sokar a răspuns (pentru mgtow):

Chiar nu cred ca ma foloseste, se comporta super frumos cu mine dar problema e la mine pentru ca nu mai simt sentimente pentru ea, tot ceea ce imi doresc e sa incep sa simt iar ceva pentru ea dupa carantina.

| mgtow a răspuns:

Si daca se fwte la 15 ani aia cu unu de 30 de ex nu e act penal?

| ania a răspuns:

E normal la vârsta asta să ai sentimente schimbătoare și dacă ea vede că ești mai retras să vrea și mai mult să fie cu tine, să aibă sentimente mai puternice.Un psihilog creștin spunea că fiecare ne naștem cu o anumită capacitate de a ne atașa de sexul opus, ca un tub de lipici și dacă o folosim pe tot felul de relații fără finalitate, atunci cân am avea cea mai mare nevoie de ea, pentru a întemeia o familie, tubul e deja gol, greu ne mai încântă cineva, nu înțelegem de ce nu ne găsim cică sufletul pereche. Nu cred că vei simți că o iubești mai mult, cu cât ea pare mai obsedată tu vei simți că te sufoci ți vrei să te lase în pace. Mai bine te desparți acum decât să te prefaci și să o faci să sufere și mai mult mai târziu.\și mai bine roagă-te pentru ca la timpul potrivit Dumnezeu să o aducă în viața ta pe viitoarea ta soție, nu -ți irosi lipiciul pe relații adolescentine, doar ca să fii în rând cu lumea și să ai o prietenă. Soțul meu s-a rugat pentru soția lui de la 17 ani și avea 24 de ani când ne-am căsătorit.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Adevarul este ca acum trecem toti printr-o perioada dificila cu aceasta pandemie si in momentul asta te simti poate putin ciudat pentru ca timpul a fost destul de scurt intre voi 2 si BUM a aparut pandemia, si cum am mai spus te simti ciudat pentru ca nu v-ati mai vazut, nu lua momentan nicio decizie radicala si asteapta pana se calmeaza putin treburile.Ca sa iti dai seama daca o mai iubesti sau nu trebuie sa te intalnesti cu ea fata in fata si atunci iti vei da seama daca iti mai bate inima nebuneste pentru ea cand o vezi sau nu.Multa sanatate!

| DaniXMocanu69 a răspuns:

Nu scurt si pe 2

| sokar a răspuns:

Iarta-ma sa iti zic, nu stiu cati ani ai dar chiar si la varsta mea pot sa iti zic ca esti un om inuiat la cap, tu ai sarit direct la o discutie despre varsta legala a relatiilor sexuale, eu nu sunt cu ea din interes sau pentru ca urmaresc ceva de genu, sunt cu ea pentru ca la inceput am iubit-o dar din pacate acum nu prea o mai iubeac dar sper ca o voi iubi dupa carantina, daca pentru tine o relatie inseamna doar act sexual iarta-ma sa iti zic dar esti o persoana materiala care nu stie sa tina la o persoana.