| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy Am si eu nevoie de un mic ajutor.Am 18 ani, am prieten de cateva luni, si simt ca se apropie momentul cel mare, cel in care nu voi mai fii virgina. Tin foarte mult la el, si am incredere, dar mi-e frica de pasul asta, pentru ca: toate prietenele mele sunt virgine si mi-e frica sa nu fiu catalogata si judecata.Si ma bate un gand ca daca voi face pasul asta, lor sa nu le spun nimic deocamdata.In al doilea rand, nu mi-e frica de chestia "o sa ma doara" sau mai stiu eu ce, dar eu sunt o persoana mai rece, nu stiu sa fiu afectuasa.Si n-as vrea ca in timpul actului sexual sa stau ca o stana de piatra.Cum as putea sa fiu mai apropiata, mai dragastoasa? N-as vrea sa-l pierd din cauza asta.pentru ca spunea ca pe el chestia asta il apropie cel mai mult de o persoana.Multumesc.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă tu crezi că pe el îl faci să fie mai apropiat de tine culcându-te cu el, află că te înşeli.
Dragostea sufletească apoi cea fizică.
Rişti să te arzi rău de tot, eşti îndrăgostită de el până peste cap. Decepţia te pândeşte!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă are grijă de tine şi te face să te simţi bine, instinctual ai să fii suficient de drăgăstoasă, crede-măwinking.
S-ai spor!
Cât priveşte "prietenele", e treaba lor. De când şi până când la 18 ani tu trebuie să dai socoteală?!

| DenisaAbdn a răspuns:

In cateva luni nu poti spune ca il cunosti foarte bine incat sa te grabesti sa faci pasul asta. N-am inteles prea bine, faci asta pentru ca asa simti sau pentru ca nu vrei sa-l pierzi? Si mai cred ca atunci cand e vorba de dragoste adevarata si mai ales reciproca, sexul nu este un mod de a te apropia mai mult de persoana iubita si nu se cere, el ar trebui sa vina de la sine dar pornind de la ceea ce simtiti amandoi. Spuneai ca nu stii sa fii afectuoasa si esti mai rece? Stai linistita, cand iubesti sincer lucrul asta se vede si nu poate fi negat. Ai grija de tine!

| gheorghita a răspuns:

Buna. Prietenele tale nu te vor judeca, daca cu adevarat sunteti prietene zi-le si lor, nu vei fi catalogata nici cum, in plus ai 18 ani esti majora. Incearca sa fi mai iubitoare cu el si fa-o doar daca el te face sa simti cu adevarat ca iti pierzi mintile cand esti cu el. Ai grija de decizia care o iei. Multa bafta!

| poesia a răspuns:

In primul rand depinde de cate luni sunteti impreuna.Nu te grabi.Simti ca vine momentul sau e doar autosugestie?
Draga mea, toti baietii spun asta, ca daca fac dragoste cu o fata asta ii apropie cel mai mult de ea.
Dar nu mereu e asa din pacate.De unde stii ca nu vrea doar sex de la tine si dupa asta nu o sa se raceasca relatia?
Daca nu esti apropiata de el si nu poti fi dragastoasa inseamna ca e o problema la mijloc, ca vrei sa faci asta din obligatie.
Gandeste-te mai intai la tine, la binele tau, tu esti cea mai importanta.Ai grija! pup

| poesia a răspuns:

Cat despre prietenele tale, bagi mana in foc ca sunt vrgine? nu le lasa sa iti coordoneze viata intr-un fel sau altul

Răspuns utilizator avertizat
| kristinutza a răspuns:

Eu cred ca te apropie...se schimba totul, nu v-ei regreta este parerea mea

| ela80 a răspuns:

Gresesti daca incepi a face sex pentru ca el spune povesti ca il apropie mai mult daca o sa faceti sex. Un lucru intelege nu este totul sex, nu cadea in capcana asta ca daca vei face sex va fi el pe viata-prostii.Ai putea sa-l pierzi mai repede decit crezi tu, daca faci sex ba din contra il poti cistiga mai mult daca nu o faci. Pastreazati verginitatea draga ca o sa vina timpul cind o sa ai nevoie de ea, ce barbat vrea ca viitoarea sotie sa nu fie virgina? Asa ca cindestete inainte de a face ceva si cindestete la consecinte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am inteles prea bine daca el iti spune chestia asta sau ti-ai autosugetionat'o tu...am o prietena care se intelegea perfect cu prietenul ei pana pe la vre'o 9 luni cand au decis amandoi sa faca acest pas. Bun, dupa asta timp de 2 luni au mai tinut'o asa si apoi relatia s-a rupt iar ea regreta ca s-a culcat cu el. Parerea mea e ca trebuie sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei sa faci cu adevarat si sa-ti pui sentimentele cap la cap. Nu prea poti avea incredere nici dupa o relatie de un an pentru ca baietii sunt foarte parsivi. Cat despre prietenele tale nu le asculta!