| ToO DeEp a întrebat:

Sunt cu o fata de 7 luni. Nam facut-o inca dar...am vorbit zilele trecute despre asta si mi-a zis ca ar vrea sa o facem de 1 mai (la mare). Problema e ca ea e virgina iar eu habar n-am cum sa ma port cu ea (in pat). Pana acum am facut-o de 2 ori iar fetele respective nu erau virgine. O iubesc foarte mult si de aceea nu vreau sa o doara sau mai stiu eu ce. Astept sfaturi, indicatii...etc. Fac cinste celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Poarta-te cu ea ca un biblelou. Adica cu grija, finut. Nu se va sparge in cele din urma, dar conteaza f mult atitudinea ta, si de aceea te respect pentru ca ai pus aceasta intrebare - deja ai atitudinea potrivita, aceea de a avea grija ca sa fie cit mai bine pentru ea. N-ai habar? Dar crezi ca s-a nascut cineva invatat in lumea asta? Vei invata si tu, fi sigur.
E bine ca ati stabilit o data mai indepartata, caci asa aveti timp amindoi sa va pregatiti pentru aceasta.
Sfaturi - pregateste terenul bine, adica ar fi bine sa fiti mai mult timp impreuna inainte de... O femeie (fata) se "incalzaste" mai greu, si de aceea s-ar putea ca un asemenea timp sa va ajute f mult. O cina romantica e ideala. Sau orice altceva ce va place sa faceti impreuna, dar ar fi bine sa fiti doar voi doi. Un mare atuu il vei avea daca vei sti sa ai rabdare, sa nu te grabesti. Preludiul trebuie sa fie bine tinut, si las-o pe ea sa decida momentul penetrarii. Fii finut la inceput, patrunde incet cu miscari lente mai intii, iar apoi le lasi sa devina mai rapide, si fa totul in functie de ceea ce ea simte. Comunicarea e un alt lucru important, ai grija la mesajele ce ti le transmite prin gesturi, miscari sau cuvinte. Un mic truc: daca ii pui o perna sub fund si o faceti in pozitie normala, ai sanse sa o doara mai putin, pentru ca patrunderea se face mai usor, unghiul in care o patrunzi este mai bun pentru ruperea himenului. Si, la sfirsit, ai grija sa te porti tandru cu ea, eventual sa ii multumesti ca a renuntat la virginitate pentru tine. Si fii fericit pentru ca, cred eu, destul de putini au ocazia sa faca asa ceva.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Foarte frumos din partea ta sa te interesezi de cum va decurge prima voastra noapte impreuna!
Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa ai rabdare, sa va protejati si sa o iubesti multwinking

| Anecherry a răspuns:

Incearca sa fii cat mai tandru si delicat cu ea; fiind virgina va fi probabil timida si putin inhibata, de aceea trebuie sa ii dai incredere si sa ii arati ca ''ii stai la dispozitie''; discutati inainte, cat de deschis puteti si eventual o poti intreba daca are anumite curiozitati, fantezii etc. un alt lucru la care as vrea sa fac referire ar fi romantismul; are un efect magic asupra femeilor, mai ales asupra acelora carora le este greu sa isi marturiseasca sentimentele, si le face sa se simta aperciate, iubite, sprijinite, dorite, pretuite etc etc. nu stiu ce sa-ti zic mai mult, nu prea mai am idei la ora asta. aa, rabdarea in cazul asta ar fi mai mult decat necesara. multa baftahappy.

| moonY a răspuns:

vrea doar s-o duci la mare, nu-ti face planuri marete

| moonY a răspuns:

m-a amuzat raspunsul prietenei tale, de-asta ti-am si scris.
dar cum randurile mele au fost considerate ca fiind serioase, iti scriu iar, de data asta fara glume.
1.nu-ti planuiesti pierderea virginitatii ca pe un concediu.'hmmm... peste 2 luni voi face sex pentru prima data'.
sexul asta planuit pare scos din alt fel de relatie, nu una bazata pe iubire.
2.asta cu 'prima noapte de dragoste' trebuie' sa aiba loc atunci cand SIMTI, nu doar pentru ca ai ajuns si tu la mare...
si nu ma luati cu 'pierderea virginitatii e un lucru extrem de important pentru o fata, vrea la mare pentru ca e un moment de care-ti amintesti toata viata, cu dragoste si lacrimi in ochi... bla bla bla bla bla bla'
tocmai pentru ca este un lucru important, nu conteaza UNDE se intampla ci CU CINE.ca doar nu preferi cu lumanari, la paris, dar cu un animal, decat intr-o camera obisnuita, dar cu omu' care ti-a adus liniste in suflet.
si acum, ia zi, e adevarat ca vrea doar s-o duci la mare? rolling on the floor
daca asta s-ar fi intamplat asa, spontan, pe plaja, era romantic... dar sa-ti planifici ziua in care vei face sex pentru prima data, sa notezi in calendar '1 mai- SEX' e naspa

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai in primul rand prezervativu. ia`o usor nu hai gata o pui in pat si dai si scoate. sarutari p`acolo p`acolo ...mangaieri...si cand ajungi la momentul de a face sex, ia`o usor si cu grija ca o doare.si spune-i si ei cand o doare f rau sa-ti zica ca sa o iei mai incet. sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow prietena ta are 7 luni straight face
mai asteapta macar pana face 2 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ ~ShoW~ Daca ai fi citit cu atentie, ai fi inteles ca relatia lor dureaza de 7 luni happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uita de prezervativ, şi numaidecît lubrefiant special ca să nu fie dureros, mult romantism, atenţie, şi grijă. (vezi să u rămînă însărcinată)

| alin17 a răspuns:

A spus ca vrea happy.
Zici ca o duci la mare smug foarte frumos. Probabil va avea emotii mari fata si de aceea iti sugerez sa decorezi u camera cat mai frumos si cat mai romantic, o muzica mai relaxanta poate o cina inainte happy si cand ajunge'ti la partea intima cum a zis cristi202 poarta'te cu ea ca un bibelou

Succes!

| ToO DeEp explică:

Pentru altii ca tine...precizez ca prietena mea are 16 ani iar eu 17winking