| Zuzuleasa a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.Am un prieten de 4 ani, azi am fost pelcata cu el sa dau examenul pentru scoala de soferi.Cand ne-am intalnit totul erea ok dupa un timp m-a deranjat cand am observat ca tot privea o domnisoara, si intr-un fel s-au altul i-am atras atentia...(sa va spun si de ce anume am facut lucrul acesta acum 7luni a iesit o data cu o fata in parc, el mi-a spus si cand am auzit ne-am despartit saptamani la rand m-a cautat ma suna si imi spunea ca ii pare rau ca nu a fost decat o plimbare ca nu stie ce a fost in capul lui si ca regreta.La ceva timp dupa ne-am impacat gandindu-ma ca orice om greste..Ideea e ca eu acum nu prea mai am incredere in el si tot am impresia ca iar vrea sa faca la fel. poate e doar in mintea mea)Dupa ce i-am atras atentia s-a suparat si nu a mai vorbit cu mine tot drumul nu ma mai tinut de mana cand am intrat la examen nu mi-a spus nici bafta.Am iesit de la examen si l-am picat si i-am spus el tot nu vorbea cu mine se vedea ca erea cam nervos. Dupa cateva minute a inceput sa imi spuna ca sunt o proasta ca nu sunt in stare de nimic, ca nu stiu sa ma descurc, ca o singura greesala sa fac si ne despartim si ca in loc sa invat stau sa il urmaresc pe el, lucru care nu este adevarat sau chiar daca ar fi fost adevarat e din vina lui. Ajunsi in drum spre casa tot nu vorbea si i-am spus ca plec.si mi-a spus pa si a mai bombanit ceva.Ieri ne-am vazut si a fost totul ok adica nu ne-am certat.Sincer m-am simtit foarte jignita si nu stiu cum sa procedez m-am gandit sa ma despart de el desi tin f mult la el..Astept si parerile voastre:*

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

S-a plictisit de relatia voastra, s-a saturat!
Ca sa se exprime in felul in care a facut-o, ai devenit o greutate pentru el, o piatra de moara legata de piciorul lui si, chiar nu stiu din ce motiv, inca vrea sa pastreze relatia, desi va chinuiti amandoi.
Poti numi asta dragoste? Eu, nu.
Decat un chin neincetat si-o durere continua, mai bine o despartire, cel putin se-ntampla doar o singura data!
Se mai spune si ca boala lunga e moarte sigura, relatia voastra e atinsa de boala, o boala veche si cunoscuta, se numeste plictiseala.
Lipsa lui de intelegere si atentie cu tine, interesul lui declarat(!) pentru alte fete ma conduc la concluzia asta.
As fi vrut sa-ti fi putut spune cuvinte bune, dar ar insemna sa te mint si nu pot face asta.
Nu mai continua nici tu sa te minti singura, vezi care e realitatea si decat impreuna si nefericiti, mai bine despartiti.
Fericirea asteapta, depinde numai de noi s-o atingem.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca are toane si se uita ca orice baiat, din pacate, dupa fete nu e asa mare smecherie, trebuie sa ''suporti'', dar ce m-ar deranja pe mine e faptul ca te trateaza foarte urat si nu te mai respecta deloc.

Ca l-ai iertat atunci a fost alegerea ta, dar acum cred ca e timpul sa iei o noua decizie: merita sau nu?!

| lolly a răspuns:

Buna in primul rand spune-i ca vrei sa fi tratata cum il tratezi tu, sa fi rasplatita cu aceiasi moneda! Daca ii oferi respect, ii vorbesti frumos si tu meriti asta! Spune-i ca nu asa trebuie sa-ti vorbeasca si daca te iubeste nici nu avea curajul sa te jigneasca.

| cristynaGoldenRose a răspuns:

Nu e cazul sa-l ierti, daca te-a jignit, Cauat pe altul care o sa te duca in palme si fa asa ca sa-ti simta lipsa si ca a pierdut cea mai buna prietena din lume. Lasa-l 2-3 saptamini sa vezi ce se intimpla: daca te suna, iti scrie, sau daca te cauta. Daca iarasi regreta acest lucru e de dorit sa nu-l ierti! baftaawinking