| maryelena a întrebat:

Prietenul meu, tot timpul cand ii zic ceva imi zice: mai bine hai sa ne despartim. De exemplu zilele trecute am iesit cu el la plimbare si se uita dupa alte fete, la care eu i-am atras atentia si i-am zis ca de ce se uita dupa alea, sau aseara am iesit cu el... m-a tinut de mana si cand ne-am intalnit cu prietenii lui nu ma mai tinut de mana, si i-am atras atentia la care el a zis : bine, hai sa ne despartim atunci, tot timpul cauti motive.

7 răspunsuri:
| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Poate ai ie rusine cu tine` straight face

| Liviu a răspuns:

1. Dragostea cu sila nu mere...(daca il iubesti il vei lasa sa plece. stiu doar dar asta e cursu vieti nu poti tine pe cineva langa tine cu forta sad )
2. ia-l o data de manuta si stati amandoi de vorba si ii spui ca nu mai vrei sa fii un stres pentru el
3. ii spui ca vrei clarificati tot ori cu tine ori cu alta/altele
4. Nu te tine dupa el pentru ca ar putea crede ca esti disperata si nu e prea frumos sa isi faca un baiat parerea asta despre o fata...
oricum
Nu te merita asta e clar happy
Dai tu papuci mai bine

| kr.mdy a răspuns:

Se vede ca relatia voastra scartaie, nu are rost sa te tii dupa el cu forta daca el nu mai vrea sa fie cu tine, esti tanara mergi inainte.

| suddent a răspuns:

Probabil nu te mai place.Esti sigura ca in relatia asta iubesti doar tu?

| itarkan a răspuns:

De ce crezi ca el ar fi problema? Inteleg ca te deranjeaza foarte mult micile detalii, si mereu cand uita ceva, sau pur si simplu nu doreste sa faca acel lucru in acel moment, tu ii atragi atentia. Incearca sa nu ii mai reprosezi orice...Cum s-ar zice, nu ii mai da ocazia sa spuna acele cuvinte.
Sau alta varianta ar fi aceea de a-l provoca la o discutie fata in fata, fara cineva care sa asiste(sa nu se simta stanjenit), in care sa il intrebi direct ce isi doreste de la relatia voastra. Daca vrea o relatie de viitor, una bazata pe incredere reciproca si prietenie, atunci isi va deschide sufletul in fata ta, si veti putea purta o discutie frumoasa, coerenta si fara restrangeri. Daca nu doreste o relatie de lunga durata, atunci va fugi, si tu trebuie sa il lasi sa fuga, dar trebuie sa ii dovedesti ce a piedut, sa il faci sa ii para rau pentru ce a avut si nu a stiut sa profite.

| Laimy a răspuns:

Mai bine lasa-l tu decit s-a o faca el asta... nu te supara, dar el intr-un fel nu iti respecta dragostea ta fata de dinsu, el poate te iubeste, te stimeaza, dar nu intratit cit tu meriti, mai bine despartitiva acum decit s-a complicati situatia, pe urma va fi mai greu s-a va despartiti.
Sau daca nu vrea-i s-a te desparti, vorbeste cu el, si lamuritiva ce vreti unul de la altul, si atit, poate o convorbire sincera vă va aduce la o intelegere.

Succese :*:*

| MadaxElena a răspuns:

E clar dragastraight face nu mai vrea sa fiti impreuna si cand vede ca faci ceva, orice lucru marunt care l-ar putea deranja iti spune: hai sa ne despartim. e clar ca vrea sa scape de tine.Mai bine da-i papuciistraight face:-J o sa gasesti altul mai bun care va sti sa intretina o relatie happy