| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Buna TPU`! Am nevoie de ajutorul vostru in descifrarea comportamentului unui baiat happy. Este vorba de un tip din scoala. El este a 12a, eu a 10a. Acum vreo luna am facut rost de nr. lui de telefon, dar pentru ca sunt o fire directa am fost totusi la el si i-am zis in fata ca il plac. La acest lucru am primit un raspuns gen` "Vorbim", dar pentru ca nu s-a obosit sa-mi raspunda de la primul mesaj, am decis sa-l ignor. Il plac cat de cat, nu sunt indragostita. Mai mereu mi s-a parut ca facea in asa fel incat sa-mi atraga atentia si ca ma privea pe furis, dar nu am dat crezare pentru. ca ma gandeam ca nu cumva sa fie rodul imaginatiei mele. Intr-o zi cativa prieteni ai lui era la usa clasei mele. Unul din ei mi-a zis "A intrebat S. de tine". La fel am ignorat si asta big grin.
Dar ce m-a derutat e comportametul lui de azi: Eu stateam pe o banca, a iesit din scoala, m-a privit, iar apoi a mers la prietenul lui, i-a soptit ceva si a inceput un adevarat spectacol prin curtea scolii cu sarituri etc. Exact ca un copil mic care vrea atentie. Am incercat sa ma fac ca nu-l vad, dar mi-a atras atentia. Apoi am inceput o discutie cu o prietena, care ii urmarea miscarile pentru mine. Daca a vazut el ca nu-l urmaresc cu privirea, a venit chiar in fata mea continund "demonstratiile". Am continuat discutia fara sa-i dau atentie. Apoi prietena mea mi-a zis ca vorbea cu prietenii lui dar era cu privirea atintita la mine.
Nedumerirea mea e urmatoarea: Ce urmareste el? Adica observ ca vrea sa-mi atraga atentia, dar de ce? Ma place sau? Si daca ma place de ce nu o spune direct si recurge la aceste faze? Nu vreau sa mai fac nimic in privinta asta pentru ca acel refuz m-a facut sa renunt sa mai incerc. Dar vreau sa stiu ce gandeste el.

2 răspunsuri:
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna, incerc sa-mi dau si eu seama de ce gandeste el. Daca te placea iti raspundea la mesaj, sau poate nu a avut credithee hee si de aceea nu ti-a trimis. Daca nu te placea, nu mai se dadea in spectacol.Ma mira faptul ca, el la cei 18-19 ani pe care ii are,face aceste lucruri. Sincer eu am pretentii de la un baiat de aceasta varsta,el la anii pe care ii are deja ar fi trebuit sa stie cum sa se comporte,ce sa faca,nu sa se dea in spectacol. Ori ii place de tine si vrea sa te tina pe jar, ori nu stie cum sa te ia, ori ii este rusine.ori ori ori.foarte multe posibilitati. Imi e greu sa iti spun exact ce gandeste el, eu avand varsta de 16 ani :p. Ar trebui sa vorbesti cu el,sau sa il mai ignori cateva zile,sau sa uiti de el happy. Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, dar eu l-am ignorat total, si pana la urma tot el a venit sa vorbeasca cu mine.Prietenii lui ce spun? Ai vb cu ei? macar vorbeste cu ei daca nu cu acel baiat.
Sper sa iti fie de folos ce am scris mai susbatting eyelashes Succes cu baiatuu` :*

| andreutza93 a răspuns:

Ori vrea doar sa se bage in seama sa il placi,sa se dea in spectacol,ori intr-adevar ii place de tine. si de obicei unui baiat nu-i place sa nu fie bagat in seama,cauta atentie, atentie ce din cauza prostiei si-a pierdut-o. mai tine-l asa cateva zile si daca iti place nult baga-te cu el daca merge bine, daca nu atunci las-o balta.lasa-l pe el sa demonstreze ca vrea sa fie cu tine si nu invers. O sa ai de castigat