| anonim_4396 a întrebat:

am si eu niste intrebari, adresate in special baietilor, pentru ca eu ma nu descurc deloc in preajma lor si mai ales langa unul pe care sa il plac. Povestea este cam asa:in 9 am cunoscut un baiat care era atunci cu o colega.nu l-am bagat in seama deloc. in a 10 a inceput sa imi zambeasca si sa-mi spuna buna, dar eu nu prea il bagam in seama. insa in 11 am inceput si eu cu buna si cf si mi s-a pus pata pe el.ne vedeam cateodata la magazin insa eu mereu am in preajma mea baieti (sunt mai multi baieti decat fete in clasa mea ). insa am o colega care si-a dat seama si care oups nu ne intelegem deloc si s-a dus la un bun prieten de a lui si a zis cv de ca "eu sunt moarta dupa el."ideea e ca ne-am intalnit dupa chestia asta in autobuz, curios e ca ma tinea minte din 9 numele cu tot(eu inssa nu ii stiam nici numele macar si si-a dat seama; el a argumentat ca cica are o fata usor de uitat). si am vb diverse lucruri, iar o fata a sugerat ca el ar trebui sa ma duca acasa ca e noapte, iar eu ca el sa nu se simta obligat am zis ca nu e necesar.si pana la urma nu ma mai dus, ceeea ce m-a deranjat.a doua zi dau peste colegsu care se dadea la mine, cred ca in gluma, zicand k baiatu stie ca il plac dar nu l-am mai lasat sa zic daca si el ma place sau nu.(acum mor de ciuda). de atunci nu i-am mai zis nimic baiatului pe care il plac (niciun cuvant sau zambet). insa odata eram in maxitaxi, eu toceam literalmente la istorie, el a observat si mi-a zambit insa cred ca era de batjocora(nu imi dau seama in principiu pentru ca ma urasc efectiv pentru ca il plac).si tot ne intalnim pe holuri si scari si se tot holbeaza la mine si nu zice nimic.am auzit din barfe ca el s-a dat la o colega de la el din cls, insa coleg-sa are iubit, si nu vrea. dupa a invitat-o pe fata din 9 la un suc, insa fata asta mi-a zis ca nu mai vrea cu el nimic si in alte ocazii el i-a zis lui ca a mai avut iubite dar toate erau *** si vrea una cuminte(iar eu sunt genu de fata cuminte dar fara experienta cu baieti de nici un fel). acum nu stiu ce sa fac cum sa ma comport.nu stiu daca mai merita.ce vreau eu pana la urma? e sa ma placa 1.ca sa-i intorc fata u colegmea care a zis nu o sa fie nimic intre noi si 2. pentru ca in ciuda a tot si a toate cred ca inca il mai plac.app ce stiu eu despre el, e ca genu de baiat care face voluntariat are note buna la mate(materia mea)si mereu e pe holuri si se duce de vreo 3 ori la magazin..deci plsss baietiilor si fetelor niste pareri si sfaturi va rog...din suflet....ms anticipat!:*:*

7 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Ai gresit din momentul in care nu ai mai vorbit cu el. Sincer, din ce mi-ai descris, nu pare foarte interesat de tine, dar nu se stie niciodata. Poate ca nu ai experienta cu baietii, dar fa-l sa creada asta. Arara-i mereu ca esti sigura pe tine si incearca sa fii relaxata in preajma lui si a prietenilor lui. Guma de mestecat ajuta la stres (cel putin la mine merge big grin)
Dovedeste-i ca nu esti cine pari a fi, chiar daca nu esti o *****. Tine capul sus si retine ca esti o fata care merita respect si atentie happy
Incearca sa-i comentezi la cate o fotografie pe facebook si apoi incet, incet mai saluta-l si intra in vorba cu el, sau surprinde-l la magazin si intreaba-l ce mai face. Fii vesela si draguta, iar data viitoare fa pe indiferenta. Incearca sa alternezi emotiile dar nu exagera, sigur te vei face observatawinking Bafta!

| Agnesse a răspuns (pentru HolyPotato):

Deci,trebuie sa-i arat ca nu am experienta cu baietii? si app m-am oprit in a mai vb cu el pentru ca odata eram cu o colega si el a saluat-o pe ea si pur si simplu mie imi zambea, dar acum in afara de priviri, nu mai zice nimic.si daca eu ii mai vb nu crede ca sunt disperata dupa el? off...nu stiu ce sa fac...

| HolyPotato a răspuns:

Vroiam sa spun ca NU trebuie sa-i arati ca nu ai experienta laughing scuze, mi-am recitit raspunsul si mi-am dat seama de greseala.
El este un tip timid? E posibil sa te placa si sa nu vrea sa ti-o spuna, poate pur si simplu din orgoliu nu din timiditate. Dar in mod sigur vrea doar sa vada cum reactionezi daca nu te baga in seama
Nu-ti face griji despre faptul ca te crede obsedata, fii relaxata, sunt sigura ca nu crede asta. Din ce mi-ai povestit si din felul in care reactioneaza nu e prea sigur daca il placi sau nu. Cel mai bine ar fi sa intri tu in vorba cu el, cu lucruri marunte, faptul ca iti zambeste e un semn bun happy

| Agnesse a răspuns (pentru HolyPotato):

Mie cam rusine sa mai vb acum cu el dupa vreo luna(chestia ce ti-am povestit s-a intamplat la juma lui decembrie, insa faza cu privirile la mine sunt din luna asta)...insa cred ar trebui sa incerc, nu? faza proasta e ca stie sigur din barfe din cls mea ca as avea pe cineva(asta tot in decembrie)..insa nu am si nu am mai avut...si nu, nu cred ca e un tip timid avand in vedere ca a scos la un suc pe fosta lui, nu? oricum vad maine la scoala daca ne mai intalnim pe holuri, dar ii zic buna si de fata cu colegii lui sau numai cand il prind singur!?

| HolyPotato a răspuns (pentru Agnesse):

Spune-i buna indiferent de situatie si iarta-mi raspunsul intarziat dar nu am putut intra pe TPU de ceva vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ouch! ocii mei...

| Jakoban a răspuns:

S