| Markusfrtt a întrebat:

De ce ar incerca o fosta amica (sa zic asa ) sa imi faca ciuda, sa ma faca gelos.Sunt 100 % sigur ca vrea sa-mi faca ciuda pentru ca incerca asta cu un prieten foarte bun de al meu, iar faza e ca face asta numai cand sunt eu in preajma.(ii spune ca il iubeste glumeste cu el, ba chiar sa si s-a prefacut ca la pupat, de fata cu mine). Cand eram amici eu m-am indragostit de ea. Dupa ceva timp i-am spus ca m-am indragostit de ea dar nu am vrut sa-i zic neaparat. Dupa ce ianm zis ca o plac ea a inceput sa ma ignore( am inteles de ce).Nu a mai vrut sa fim amici.Eu i-am respectat decizia si 2 luni si ceva nu am vorbit deloc cu ea nici acum nu vorbesc si nici n-am bagat-o in seama deloc. Iam respectat decizia. Ce nu inteleg eu e de ce incearca sa imi faca ciuda dupa atata timp cand sentimentele mele au cam disparut.Nici de suparat nu cred ca am suparato cu nimic pentru ca nu am incercat nici o clipa sa fac asta. Deci care credeti ca ar fi motivul de face asta?

PS: Cand am zis ca nu am vorbit cu ea sa nu credeti ca ea a incercat sa vorbeasca cu mine iar eu nu am vrut sa vorbesc cu ea. Am zis asta ca sa nu intelegeti gresit

Deci ce credeti, care ar fi motivul de face asta? Si ce credeti car ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Notyourbusinesskid a răspuns:

In momentul in care i-ai dezvaluit sentimentele tale ea nu a stiut cum sa reactioneze la ele, s-a gandit ca poate e mai bine sa pastrati o distanta intre voi. In acest timp de pauza ea a fost incercata de gandul ca ar putea fi iubita ta si a inceput sa ii placa de tine. Acum ea incearca sa te faca sa te apropii de ea, mai bine zis sa ii acorzi aceeasi atentie la fel ca si inainte sau poate chiar mai multa.

Din intamplare am o prietena care este la fel ca si fata aceasta si imi spune cam tot ce are pe sufletel.

Scuze ca imi dau si eu cu parerea, oricum succes cu amica ta.

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Face asta doar pentru că ai rănit-o sau ai neglijato într-un fel.Tot ce trebuie să faci este să fii indiferent, să-i arăţi că nu îţi mai pasă de ea.
Nu ştiu dacă ştii dar indiferenţa doare cel mai tare.

| FemeiaPisică a răspuns:

Vrea doar să îți atragă atenția.

| Markusfrtt explică (pentru FemeiaPisică):

De ce vrea asta, care este motivul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa te faca sa-ti pese din nou de ea. Cel mai bine e sa fii indiferent si daca nu inceteaza, te poti afisa cu diferite prietene, amice in fata ei. Poate asa va intelege ca nu mai esti interesat de ea.

| Ursul543fanatic a răspuns:

Ma frate dao dracu. Gaseste alta si gata. Doar nu o sa umbli toata viata dupa o fata. Bafta