| Miky_2167 a întrebat:

Buna:* am si eu o curiozitate am o prietena care nu mai este virgina dar prietenul ei inca mai este. este dureros pentru baieti primul contact sexual? mersi:*

4 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Atat timp cat nu se grabeste si e in stare sa o excite, nu poate fi dureros. Povestea cu durerile si "ruptul atei" e valabila doar pentru cei care merg cu viteza luminii inainte. Ei isi merita soarta...winking
Partea proasta e pentru ea, pentru ca asta inseamna ca si ea o sa aiba dureri inutile din cauza lui.big grin
Indiferent daca sunteti virgine sau nu, atunci cand vedeti ca are un comportament de taur... opriti-l! Lasati rusinea la o parte, pentru binele vostru si al lui...happy
Atat penisul cat si vaginul(mai ales vaginul) secreta tot ce e necesar pentru lubrifiere, cu conditia sa existe excitare.
Daca durerea pe care o simti ca femeie virgina(sau nu) nu e "Auuuu, Mai vreauu, Auuu, Mai vreauuu!", ii dai un cap in gura sau pumni la tample si il trimiti sa faca un dus cu apa rece. Daca dupa dus isi revine, reincercati.
Dar inainte de asta...ATENTIE LA ATITUDINE! Daca se indreapta spre tinta ca taurul trebuie oprit! Daca apuca sa intre asa, e deja prea tarziu sa-l mai opresti!big grin
Se intra treptat si incet, fara sa se iasa macar un pic si apoi sa se reintre... e mai dureros asa. Unde ai ajuns, te opresti(sau il opresti)daca e prea dureros si ramane nemiscat pana trece durerea.
Acelasi comportament aiurea il au si femeile:SE GRABESC! De rusine si accepta tot convinse ca stie el ce face.
Daca nu va grabiti si, mai ales, comunicati fara rezerve, totul e bine.
Sfatul meu e sa ajungeti sa faceti asa ceva doar dupa ce sunteti in stare sa stati dezbracati unul in fata celuilalt, fara sa va atingeti si fara sa va rusinati(sa fiti si mandri, ar fi prea mult tongue). Altfel e cam greu sa fie bine ceea ce urmeaza...Intai de toate trebuie sa existe placerea intimitatii, abia dupa urmeaza profunzimea!winking (cel putin asa ar trebui)

P. S. In loc sa faceti sex oral dupa (in cazul in care nu faceti doar sex oral pentru un timp) mai bine faceti inainte de a face sex normal. E mai bine din trei motive:
1.Se face trecerea treptat de la nimic la profund;
2. El invata sa aiba rabdare si sa o faca sa simta placerea, fara sa fie egoist;
3. Ea o sa fie mult mai relaxata daca simte orgasmul inainte de penetrare, o sa fie mai comunicativa si fara timiditatea care nu isi are locul in sex (sau dragoste, cum preferati sa-i spuneti).
Lasand la o parte placerea si privind doar avantajele practice...

| Octavutzu a răspuns:

Pentru baieti este dureros primul contact Virgin-Virgina. Daca fata nu mai e virgina este forte probbil sa simta doar placere

| GdX a răspuns:

Ma nebuno tu vrei sa dezvirginezi baiatul pretenei tale.

| forchan a răspuns:

Dap, e destul de dureros pentru baieti, dar din fericire exista si solutii. Una dintre acestea ar fi sa-si infasoare foarte strans o ata la primul contact sexual, astfel ii mai amortizeaza din durere.
Un prieten de-al meu a folosit ulei 0w40 la primul contact, dar eu personal, nu stiu cat de folositoare e metoda asta