| lunica a întrebat:

am si eu o curiozitate. daca pe mana a existat sperma,m-am sters, iar apoi am atins zona vaginala exista riscul unei sarcini? va multumesc

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu exista nici un risc

| Woodenpints91 a răspuns:

Probabil mulţi de aici au fost făcuţi în modul acesta.

| τττ a răspuns:

Buna,daca te-ai sters in nici un caz nu se poate intampla asta! Deci stai linistit/a.

| Wehes a răspuns:

Doamne laughing!
Daca te-ai sters, normal ca Nu..de preferat era sa te si speli, da nah.
Parerea mea ca, Nu exista riscul unde-i sarcini!

| Iunona a răspuns:

Nu. Doar daca iti dai drumu in ea sau o penetrezi si nu te protejezi ramane fata "grea". tongue

| irrumator30 a răspuns:

Stii cat supravietuiesc spermatozoizii in afara mediului lor normal? Pana la 24 de ore.

Stiicare e mediul dusman lor? Mediul acid.

Daca a existat penetrare vaginala cu degetul contaminat cu samanta ta, orice e posibil.

Trage tu concluzii singur.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Jessus christe.cum naibi sa ramai? imosibile.she s imposible.

| alexa2829 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| SoranaCh a răspuns:

Pai acum depinde cum te-ai sters...rolling on the floor

| mataarecut a răspuns:

Ba da daca e sperma de bou e posibil