| anonim_4396 a întrebat:

Exista posibilitatea unei sarcini in cazul in care in urma utilizarii toaletei au "sarit" cativa stropi care puteau contine sperma si au atins zona vaginala? Astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spermatozoizii nu traiesc in exterior mai mult de cateva minute. Daca intrii imediat dupa un tip ce si-a tras-o cu mana si te stropeste un strop direct in vagin (da' trebuie sa fie aproape de colul uterin, in fundul vaginului), atunci da, exista risc. Da' spune-mi si mie cum poate sa te stropeasca asa de adanc? big grin

assiris
| assiris a răspuns:

Da pentru că spermatozoizii sunt ca pestii care urcă pe cascadă, în căutarea unui ou pentru a-l fecunda. Nici nu știi ce zburdalnici și vioi sunt...

| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Nu, deoarece spermatozoizi mor odata ce sunt in afara corpului.

Pa, pa

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Teoretic da.practic sansele sunt foarte mici.
Vezi de ce e important ca fiecare sa traga apa dupa utilizarea toaletei? laughing

| nom a răspuns:

Eu sincer cred ca nu.mie mi s-a intamplat sa...in mine si am scapatbig grinsper sa nu fi in perioada aiawinkingbafta:*