| uningermik a întrebat:

Buna!
Am si eu o curiozitate...Intrebare pentru fete...
Cum a fost prima data cand ati intretinut releti intime.Si la ce varsta ati facuto...Eu am 17 ani si inca nu ma simt pregatita psihic sa o fac.Prietnul meu vrea dar mie imi este frica nu stiu de ce dar nu sunt pregatita

Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Nu fa acest pas.eu am facut`o la 16 ani jumatate dar nu regretbatting eyelashesam facut`o din dragoste si ma simteam pregatita si iubitalove struck.este un pas f important pentru o fata asa ca daca nu esti pregatita mai asteapta si daca prietenul tau nu este de acord cu decizia ta mai bine ii zici pahappyrespectele mele nu te lasa influentata de nimeni si nimic:*sa fi iubitahappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O faci atunci când te simţi tu pregătită mintal, prietenul dacă te iubeşte te poate aştepta până atunci când vei alege tu momentul.
Mare grijă la protecţie şi igienă.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

N-am ce sa mai zic, toate raspunsurile bune au fost date deja. laughing
Normal este, daca te iubeste, sa astepte pana esti pregatita. Cum zice ABC, informeaza-te despre asta, apoi cand va fi momentul ii vei face un cadou frumos, care merita asteptarea.
Cand va fi momentul, asculta de sfatul Legiuitoarei si protejeaza-te.

| NickiMinaj a răspuns:

Doar pe mine m-a deprimat ce a zis vasiledumitru?

| vasiledumitru a răspuns:

Ma bucur ca inca mai asculti de constiinta ta si nu vrei sa faci sex, sexul e un pacat, si vei regreta mult daca vei face sex.

| A.be.ce a răspuns:

Eu am facut. o la 17 ani jumate. Si prietenul meu imi zicea ca ar vrea sa facem dragoste, dar asta a fost la inceput. Eu am stat de vorba cu el si i.am spus ca nu sunt pregatita sa o fac, si el mi. a zis ca nu. i nici o problema, si ca o sa o facem atunci cand voi fi pregatita. Din momentul ala am vorbit foarte mult cu el despre asta, citeam pe internet, citeam in reviste. a fost mereu alaturi de mine si asta m. a ajutat intr. un sfarsit sa imi dau seama ca sunt pregatita; iar acum ca am facut. o, cu siguranta nu regret love struck. Asa te sfatuiesc si pe tine sa faci. Daca el va fi alaturi de tine, si te va iubi chiar daca nu o faceti inca, la un moment dat o sa aiba o surpriza cand tu ii vei spune "Hey, baby, sunt pregatita!". Sau ar putea sa se intample pur si simplu, iar atunci el isi va da seama cu siguranta ca ai fost pregatita. Cel mai important este sa vorbiti foarte mult despre asta, zic eu. Te va ajuta :*

| uningermik explică:

Va multumesc mult pentru ajutor...

| BarbieNuMaiViseaza a răspuns:

Eu am doar 15 insa nici nu ma gandesc la asa ceva de acum! Mai bine imi traiesc copilaria pentru ca indiferent de varsta o latura de copil tot ai in tine! Mai bine ma distrez decat sa fac asta. Si eu zic ca trebuie s-o faci atunci cand esti tu pregatita psihic.