| smartalogu a întrebat:

Intrebare doar pentru fete.

Majoritatea fetelor atunci cand nu vor sa faca sex (vorbesc pentru prima data) gasesc ca scuza "A, pai sa vezi ca nu ma simt pregatita, iar tu daca ma iubesti cum spui ca ma iubesti trebuie sa astepti".

Acum va intreb eu. Daca dati de un baiat care nu vrea sa faca sex cu voi, pentru ca nu vrea, zice el ca nu se simte pregatit, CAT TIMP ATI PUTEA REZISTA ASA LANGA EL? Sau cum a spus chestia asta a 2 zi ii dati papucii?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu as rezista pana ar fi pregatit, de ce sa-i dau papucii? Ce, au intrat zilele in sac?

Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca le sta in fire baietilor sa refuze o partida de sex, mai ales daca ii place fata, asa ca intrebarea ta nu prea este valida.

lolita
| lolita a răspuns:

Mi s-a intamplat sa gasesc asa ceva si sincer l-am asteptat cat a fost nevoie deoarece am vazut ca nu este un oarecare si ca vrea o relatie serioasa si nu o aventura.(suna cam ciudat sa zica o fata asat laughing )

| tyana a răspuns:

big grin Atingi un punct sensibil al femeii:orgoliul! Care uneori la anumite femei e mult mai mare decat la barbati."Nu" de la o femeie e perceput astfel:e o tipa serioasa care nu se ofera din prima, se daruieste atunci cand se simte pregatita, cand barbatul alaturi de care e i-a demonstrat ca o iubeste si ca intre ei nu va fi o simpla partida de sex ci una de dragoste."Nu" de la un barbat e respingere clara. Ce sa mai astept pana a doua zi? I-as da papucii in secunda urmatoarelaughing

| DeeDee a răspuns:

Pana acum nu am auzit de un baiat sa nu vrea el. A, daca vrea sa astepte...inseamna ca se gandeste la prietena lui...si daca face asta, ea va fi pregatita mult mai repedelaughing

Pentru un baiat nu e mare lucru sa iti pierzi virginitatea, chiar e considerat "cool" cu cat si-o pierde mai repede, dar reputatia unei fete care face acelasi lucru are de suferit.

In plus, la un baiat, nu poate vedea daca si-a pierdut virginitatea; un baiat nu are cine stie ce pregatiri de facut si pe el in mod clar nu o sa il doara niciodata. Singurul lucru nasol care se poate intampla, stii si tu care e, nu? Deci nu poti sa echivalezi chestiile astea.

Baiatul sa nu vrea se intampla numai in relatiile gay. laughing

Daca mi s-ar intampla mie asta...cred ca as deveni foarte curioasalaughing in nici un caz nu i-as da papucii in secunda 2

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

As rezista pana cand el va fi pregatitwinking:*

| loveaholic a răspuns:

Nu! sub nicio forma. daca i; plac cu adevarat pe tip il pot astepta oricat.

| Mada a răspuns:

Ha, buna asta! laughing Nu cunosc fata care sa actioneze asa. Eu zic ca baietii nu au rabdare. thinking
Eu una nu as face asa cevaa [-x. De ce sa. i dau papucii? straight face Lasa. l domnle` ca cu atat mai bine. Eu nu vreau, el nu vrea. PERFECT! happy

| Green a răspuns:

Nu prea cred ca exista baiat asa dar e posibil.
Mai ales daca e un cuplu format dintr-o pitipoanca si un tocilar (desi nu cred ), dar sa zicem ca ar fi asa. aia nu i-ar da papucii a 2-a zi, i-ar da a doua secunda dupa ce ar auzi asta.
Dar fetele normale pot spune ca s-ar bucura daca nu ar fi presate cu subiectul sex.
Desi cum am mai zis, pare imposibil.
happy

| justme85 a răspuns:

Nu ai sa auzi asa ceva din partea unui baiat ori este gay. ori eunuc.gandeste-te si tu. hmm sa ma gandesc si eu ori este prea mic si ai este frica sa nu il pape ``pasarik`` ori nu stie cu ce se ``mananca`` si ai este frica sa o dea in bara.Acum depinde si de atitudinea fetei. unele sunt mai intelegatoare.altele mai putin.Eu zic ca nu ar trebui. dar sigur va fi luat de fraier.

| clauclau_6191 a răspuns:

A? men ce ai baut? fetele cand nu vor baga orce scuza, u esti blond?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce faci dom'smartalog si o arzi numai la mega.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite.hai sa-ti dau un raspuns ajutator.
In cazul in care tu eviti sa-i spui ca esti vrigin, din diferite motive ( rusine, neincredere...bla bla), daca tu vei refuza un astfel de moment fara ca ea sa stie adevaratul motiv, femeia intotdeauna va interpreta situatia asa : 1. nu o iubesti, nu o doresti, nu o consideri atragatoare. 2. esti impotent 3. esti gay. Daca tu nu ii zici ca esti virgin, ea nu-si va da niciodata seama de asta. Femeii ii place sa se simta dorita, sa fie ea cea care refuza actul sexual, pentru ca sunt foarte rare cazurile in care barbatii refuza si sunt din motivele enumerate mai sus.
Deci nu, nu iti va da papucii, daca tu ii vei zice adevarul de la bun inceput. Daca e si ea virgina te va intelege mai mult. Daca nu mai e virgina, aici depinde de fata, dar fetele in general nu sunt ca baietii, sa se teama de acest "obstacol". sper ca ti-am putut fi de foloswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea baietilor nu vor nimic mai mult de la fete decat sex. Din punctul meu de vedere, daca iubitul meu mi-ar spune ca nu se simte pregatit sa facem sex, n-ar fi nici o problema.Cat timp il iubesc, mi-e de'ajuns prezenta lui, saruturile, mangaierile.si faptul ca situ ca ma iubeste sincer, iar cand se va simte pregatit atunci probabil o sa o facemhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una as sta si as astepta pentru ca nu-s obsedata as sta cu el cand o vrea atuncia am face! asta as face eubig grin