| AlexandruAlex23 a întrebat:

Am si eu o curiozitate,poate ma ajutati voi. Vorbesc si ies cu foarte multe fete,dar am o problema: de fiecare data nu se leaga nimic serios. Doar o relatie,daca o pot numi asa,de o saptamana, doua.Am stat si m-am gandit,si am ajuns la concluzia ca problema e la mine,doar ca nu stiu unde.
Sa ma descriu in cateva cuvinte: sunt o fire foarte sociabila,am simtul umorului,vreau ca sa fie bine mereu,tachinez,sunt sincer,nu ma ascund sau joc mai multe roluri. Sunt eu insumi. Cum v-am spus, ies cu multe domnisoare si foarte rar mi se intampla sa nu am parte de a doua intalnire.Si cand intalnesc o fata care sa-mi placa,sunt cu ea o saptamana si dupa ori ne certam,ori nu stiu,intervine ceva. Si problema e la mine. Nu cred ca stiu sa seduc indeajuns o fata,sa o fac sa se indragosteasca de mine. Pareri?
Bine,acum sa nu credeti ca sunt vreun curvar laughing Ies cu mai multe domnisoare,dar cand intalnesc una ok cu care am de gand ceva serios, spun stop celorlalte iesiri.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca esti tu prea istet si prea frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Nu cred ca stiu sa seduc indeajuns o fata, sa o fac sa se indragosteasca de mine. Pareri?"
Dragutule, dragostea nu se reduce la seductie cum nici o relatie nu reduce la sex cat timp nu ai sa intelegi asta nu poti sa mergi mai departe, sa zicem la ceva serios. Iti sugerez sa iti reamintesti cum s-a petrecut despartirea adica pur si simplu asa pe nesimtite ( nu a-ti mai vorbit etc) sau a facut o "scena" (ti s-a zis care e motivul despartiri), te intreb cate relatii ai avut ( cate ai in prezent). Uite ce te sfatuiesc daca vrei o relatie serioasa.
1. Spune stop in prezent "relatiilor de 2 saptamani" ca mai tarziu acest tip de relatii vor deveni o obisnuita si placere
2. In loc sa te agheti imediat de o tipa gata m-am cuplat incearca sa cultivati o prietenie sa va cunoasteti, la un moment dat acea prietenie va erupe intr-o relatie la fel cum erupe un vulcan incins.
Deci in concluzie pentru o relatie serioasa nu ai nevoie de seductie, ci de rabdare nu dispera deoarece la momentul potrivit acea relatie va aparea. Iti sugerez sa stii tu in primul rand ce asteptari ai de la o relatie, in acelasi timp cand acea relatie se va materializa trebuie sa incerci sa afli de la partenera ta ce asteptari are de la acea relatie implicit asteptarile voastre unul fata de altul si unde vreti sa duca acea relatie. O relatie nu e formata doar de o persoana. Dar inainte de toate analizeaza-ti relatile esuate din trecut vezi unde ai gresit, si cauta sa cultivi o prietenie prima data.

| AlexandruAlex23 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru raspuns. Imi place ce ai spus, o sa tin cont!

| Skilline2012 a răspuns:

Asa e pe la 17-20 de ani.