| Andreea9311 a întrebat:

Poate parea stupid dar. Imi place de un baiat din liceu care e cu un an mai mare ca mine, dar nu am avut ocazia sa vorbim vreodata face to face. Doar pe mess ce am mai "vorbit" noi dar mai departe de buna, ce mai faci? nu am reusit sa trec.Nu imi dau seama daca aveam ceva in comun in afara de simtul umorului doarece nu il cunosc indeajuns de bine. Chiar nu stiu ce sa ii spun cu ce sa incep ca sa ne apropiem mai mult si sa fim mai apropiati, prieteni.batting eyelashes
Ceva sugestii din experienta >voastra?laughing:"big grin

11 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Draga andreutzic,

Solutia pe care eu o vad este sa vorbesti cu el pe mess si acolo sa i te prezinti. Incearca sa te apropii de el, vorbeste cu el, ofera-i ajutorul si poate asa vei reusi sa te apropii de el. Ca subiect de discutii, gaseste ceva care sa il atraga. Tu il cunosti mai bine decat noi si stii mai bine ce ai putea discuta cu el. Apoi, dupa ce va mai apropiati oarecum, ii poti marturisii ca il placi. Il vei putea intreba daca nu vrea sa incercati ceva impreuna. Sper ca vei reusi. Multa batfa!

Psihoyounger

| PauLa.M a răspuns:

Invita l la o cafea sau un suc, poti sa i spui ca te plictisesti si nu ai cu cine sa iesi si te ai gandit la el happy bafta

| NuConteazăCine a răspuns:

Pai eu in locul tau. m-as apropia si de un amic sau o amica de-a/l luihee hee si pe mess treci de "buna.cmf?" si incearca sa-i pui cateva intrebari sa afli ce ai in comun cu el (la inceput nu ft personale si nu ft multe sa nu creada ca esti stresanta) poti sa-i propui sa jucati un pool. ceva de genu.ca sa mai treaca timpu.si sa mai conversati happy iar apoi cand il intalnesti il bagi in seama, il salutzi... si din astea happy dar daca el iti raspunde mereu sec si nu prea te baga in seama...ar trebui sa renunti... happy

| www a răspuns:

De ce nu va intalniti? E mult mai normal sa vorbesti cu cineva "face to face".

| Jupiter a răspuns:

Vorbiti despre status-urile lui si provoaca-l sa se bage in seama punandu-ti status-uri foarte amuzante. Apoi din astea in altele... si bafta la cunoscut!

| spiritul a răspuns:

V-a prostit messu de tat! conecteaza-te bre in lumea reala

| Ciprian271 a răspuns:

Paiiiiiiiiiii! Eu cred sa-l intrebi despre copilarie vise lucruri din encilopedii si cand nu isi da seama te va saruta si iti va spune ca te iubeste.

| speranza24 a răspuns:

Pai daca iti place asa mult, fa primul pas si invita'l in lumea reala, la un suc.asa se poate intampla sa descoperiti multe lucruri unul de celalalt.in viata trebuie sa fi decisa, directa si sa spui ceea ce simti, ce vrei, doar asa vei sti adevarul, chiar dc uneori raspunsul nu e cel pe care il dorim, dar e cel mai corect lucru de facut,, doar nu ai nimic de pierdut, din contra afli raspunsul la ceea ce te framanta

| Andreea9311 explică:

@www pai asta e problema adica nu prea avem nici o treaba noi doi...si nu cred ca as putea sa am intalnesc asa deodata cu el (aici poate sunt si putin timida:D:)))

| GossipGirl_4706 a răspuns:

Intreba chestii de genu : "ai melodia aia?" sau trimiti un "mas" pe mes laughing.numai lui sau la toata lumea daca vrei.cine vrea web buz?smugmass laughing.si de acolo mai discutati ceva.intreaba-l daca nu pote sa te insoteasca intr-o zi pana undeva.si de acolo eise ceva... o prietenie .si apoi mai mult. apoi dai de inteles ca il placi. dar nu cu miscari bruste si exagerate.sa creda ca esti moarta dupa el.priviri alea alea smug

Dar daca vezi ca el tot ca o prietena te vede.nu continua ca poti sa strici si ce ai caladit pana in momentul respectiv .continua cu prietenia ca poate intr-o zi smug

Succes! sper ca ti-am fost de ajutor :*. Take care :*

| teopinkrose a răspuns:

Nu stiu...incearca sa afli mai multe despre el...de exemplu : daca are prietena...sau ai putea sa-i propui sa petreceti mai mult timp impreuna...la teme, cand iesi cu prietenii...eu de obicei asa fac : salut! buna! vrei sa fim prieteni? da! ...nu stiu...incearca tot ce potiwinking