| doareustreet a întrebat:

Buna am si eu o dilema de la un timp o fata se uita tot la mine in ochi si dupa mine ce sa insemne? intr-o zi am stat cu ea pe o banca cu mai multi prieteni si eu cu respectiva ne priveam in ochi vreo 5 sec dupa ne luam brusc privirea unu de la altu ce sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| Camy333 a răspuns:

Fata e atrasa de tine si nu vrea sa faca primul pas, deoarece e fata si tot omul are orgolii, ea iti da semne discrte sa iti dai tu seama de asta fara sa iti spuna in fata. Daca si tu o placi fa tu primul pas si invit-o in oras, la o plimbare sau o inghetata, vorbeste cu ea, gaste subiecte comune. happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata te place nevoie mare si asteapta de la tine un semn.

| doareustreet explică (pentru neutrino):

''nevoie mare''? nu am inteles la ce v-ati referit.

| doareustreet explică:

Ps: imi spune mereu ca ii plac hainele mele?

| Teardrop a răspuns:

Te place da' n-are tupeu să-ţi zică.
Sunt puţine semnele pe care le dă o fată, şi există unul singur de care poţi fi sigur: faptul că te priveşte când sunteţi mai mulţi.

| Alina570 a răspuns:

Nu conteaza de ce se uita la tine. Daca iti place, urmatoarea data data cand se mai uita la tine zambeste-i, apropie-te de ea si intreab-o daca vrea sa va plimbati putin impreuna si sa vorbiti.