| unknown2518 a întrebat:

Hei, TPU! Am nevoie de un sfat. Imi place de un tip. Am mai scris anterior despre el. Faza e ca nu mi l-am mai putut scoate din cap din septembrie. El obisnuieste sa se dea la toate persoanele de sex feminin, dar eu i-am cam dat cu flit. L-am respins, si recunosc ca am fost destul de agresiva atat verbal, cat si fizic cu el. La inceputul anului se uita foarte mult la mine. Eu vedeam asta, pentru ca si mie imi fugeau ochii spre el. Uneori, efectiv ne priveam in ochi pentru perioade de timp, iar eu cand realizam, mutam privirea. Faza e ca apoi, eu ma uitam, iar el parea sa ma ignore. Eu m-am enervat, si am inceput la randul meu, sa il ignor chiar mai mult decat o faceam. Am observat ca se tot plimba pe langa banca mea, se baga in seama cu prietenele mele ssu cu cei cu care vorbeam. La un moment dat, s-a pus chiar langa mine. Odata, vorbeam cu un amic, si el l-a luat brusc la bataie pe tipul respectiv. Cu toate astea, nu stiu ce sa cred. Desi ne certam mereu (uneori ajungem de la mici tachinari, la certuri uriase) pare ca ne placem, dar el continua sa se dea la altele. Nu stiu de ce. Uneori m-am gandit ca o face pentru a ma face geloasa, dar apoi imi vine in gand ca poate chiar nu insemn nimic pentru el.Ce credeti ca simte pentru mine? Ce sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca orice "mascul" si colegul tau se pare ca se considera a fi de tip alfa. S-a afirmat in nenumarate randuri ca : "Masculii alpha sunt prin definitie tari in clanta, temuti in parcare si respectati la batatorul de covoare"". Cand vezi un mascul alpha ii poti simti aura de superioritate distingandu-se subtil prin "miasma grea" de sudoare plina de testosteron ce-l emana fiecare por al sau. Acesta este adevaratul motiv care-l conduce in actiunile sale. Doreste sa reprezinte, sa fie "masculul" dorit de fiecare colega printre care te afli si tu chiar daca ti-e greu sa accepti. Incearca sa te comporti la fel ca o femela dar tot de tip alpha pentru a reusi sa-i fii macar egala daca nu chiar superioara. Succes.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar virtual comunicati sau?

| unknown2518 explică:

Nu comunicam deloc virtual. Doar fata in fata.