| AmODilema a întrebat:

Am si eu o dilema.In ultimele 6 luni am avut impreuna cu viitorul meu sot numai contacte sexuale neprotejate.De la un timp am inceput sa ma simt diferit : obosesc mai repede, imi este mai mereu somn, merg la toatela mult mai des, mananc cu pofta si aproape orice vad si este de mancare trebuie sa gust si nu ma pot abtine, ma mananca pasarica foarte tare iar pe chilot am niste scurgeri vaginale cand rosiatice, cand maronii. Ciclu mi-a venit, dar stiu ca poate sa vina si peste sarcina. Un test de sarcina am facut acum o luna si jumatate dar era negativ.Am sa mai fac unul, ca sa ma conving. Dar voi ce credeti? Oare sunt insarcinata? Astept pareri si sfaturi

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Este greu de spus așa, primul semn de sarcină este lipsa menstruației, dacă ai menstruație nu ești însărcinată. La implantarea ovulului fecundat are loc o scurgere rozalie care trece. Apoi dacă ai scurgeri sângerii sau maronii în timpul sarcinii nu este deloc bine, trebuie să mergi la doctor.
Totuși, dacă vrei să faci un copilaș nu este bine să o faci așa de capul tău. Ar trebui să mergeți amândoi la un medic ginecolog care să vă recomande niște analize care trebuie făcute ÎNAINTE de a concepe, și un tratament cu vitamine și acid folic, pentru a preveni niște boli grave. Așa e cel mai bine, sarcina trebuie să fie urmărită de ginecolog, supravegheată ecografic, pentru a face un copil sănătos!
Acum poți repeta testul de sarcină și astfel vei vedea dacă ești sau nu însărcinată. Dacă nu ești însărcinată încă, mergi la ginecolog, e mult mai bine pentru tine și pentru viitorul copilaș.

| NatureSelf a răspuns:

Acest lucru s-a intamplat din cauza ca ati facut-o des, si mai ales, ori el, ori tu nu v-ati spalat inainte, si nici dupa, posibil sa fie el, ca femeile sunt curate. In acest timp bineinteles intervin niste bacteri, care iti cauzeaza mancarime, in contact cu urina, avand in vedere ca urina este sarata, complica si mai mult situatia, cum scapi de ea? te speli bine de doua 3 ori pe zi, timp de o saptamana, si faci pauza si la sex. Apoi spune-i si lui. ca sa va puteti continua sportul preferat.

| Edward121 a răspuns:

Pai mama mea asa era cand era insarcinata cu sora mea in afara de faza cu chilotu! esti 85% insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata. E posibil ca viitorul tau sot sa aiba o ciuperca si tu sa fi luat-o de la el...consulta un medic si vezi ce-ti spune. Daca ai luat o ciuperca de la el du-l si pe el la doctor si urmati amandoi tratamentul...nu te speria nu este nimic grav

| AmODilema explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa spun ca de cand am inceput sa ma simt asa nu am mai avut un contact sexual.Asta are cam 2 saptamani.De 2 saptamani nu am mai avut contact sexual cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic, este in joc sanatatea voastra.Numai bine.

| SESIARI1 a răspuns:

Fa-o si in continuare si o sati trteaca