| lucilucica a întrebat:

Buna am si eu o intrebare acum doi ani am facut un avort, de cand am facut avortul nu mai pot ramane insarcinata, nu mai am cilclul regulat am incercat toate metodele multumesc

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Exact asta e problema, nu cand vrem noi vine bebe, ci cand vrea Cineva de Sus...problema se pune dc mai vrea... uite, stiu ca dupa un avort e fff bine sa botezi un copil, sa cununi sau sa dai de pomana unor copii necajiti, pentru sufletul bebelui ce l-ai avortat.pana nu esti impacata cu asta nu vei avea liniste si nici copilasi! fa asta si vei vedea ca sunt si minuni. dar si controlul la medic e absolut necesar! vindeci si trupul si sufletul.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la un ginecolog specialist pe probleme de fertilitate. Nu e imposibil sa te fi ales cu o sterilitate in urma avortului.
Nu cred ca ai incercat toate metodele: laparatomie exploratorie, eventual cu biopsie de endometru, inseminare artificiala, fertilizare in vitro, mama purtatoare. Drumul e lung si greu, nu te descuraja, curaj!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi,... imi pare foarte rau pentru tine... eu am tot scris de ZECI de ori AICI, SA NU SE FACA AVORT! (Mai ai copii?) PT k, corpul uman nu e o masinarie, la care sa vii cu piese de schimb, la orice defectiune! Mai ales la zona cea mai delicata si mai importanta! Cred ca ai face un mare serviciu intregii comunitati, daca ne-ai povesti in ce conditii ai optat atunci pentru avort, ca sa invete si altele din patania ta! Este, evident, o rugaminte, iar tu poti face ce vrei! Poti citi si celelalte raspunsuri tematice ale mele, ca sa te convingi! Pana atunci, iti sugerez cel putin un set complex de analize, (apoi, eventual, inca unul!), sa elimini tot ce e toxic din alimentatie, mai ales tigara+tutun, treci urgent pe regim preponderent verde, adica toate vegetalele si fructele, cu exceptia celor care, eventual, iti fac rau!, si du-te la Biserica, roaga-te, gandeste pozitiv, autosugestioneaza-te ca vei reusi, pentru ca iti doresti enorm, incearca si sa faci niste acte de caritate - daca poti!, plimba-te in aer curat, fa si ceva exercitii usoare, sau, mai grele daca ai kg in plus, si... iti tinem pumnii! Multa sanatate, echilibru, si SUCCES! (Toate metodele sigur nu le-ai incercat!)...

| yami a răspuns:

Nu are nicio leg varsta lui, a sotului, insa ar putea fi chiar el care sa nu poata avea copiii... el a facut ceva investigatii? poate ar tb...se intampla des ca si partenerul sa fie cu probleme, nu numai ea! asta e un pas, si ai vazut cati mai sunt!

| otypa a răspuns:

Mergi inca la medicul ginecolog, numai el iti poate da un raspuns sigur.

| lucilucica explică:

Am 25 de ani sunt recasatorita, am un copil din prima casatorie, un baietel, dar imi doresc tare mult sa raman din nou, dar asa e cum ati zis poate ca d-zeu nu vrea, acum sunt din nou la un tratament care o sa imi regleze menstruatia, dar nu prea imi fac iluzii, mi-am cam pierdut speranta, o sa mai sper.intr-adevar poate nu am incercat toate modalitatile a fost un timp cand am luat anticoceptionale dar era regulat cand le-am luat si dupa un timp din nou mi s-a dereglat, de cate ori ma ducem la ginecolog mereu imi zicea ca totul e in regula, ca atunci cand este perioada de ovulatia sa nu fiu stresata sa ma relaxez... dar tot timpul sunt stresata eu aici in italia si copilul i romania se poate si din cauza asta? nu cred sau poate ca sotul meu are45 de ani? si eu 25?
poate fii si asta o problema? va multumesc pentru. toate raspunsurile

| lucilucica explică:

As vrea sa stiu daca e vreo problema diferenta de varsta. daca si asat are vreo legatura?
va multumesc pentru raspunsuri

| alina88 a răspuns:

Ce intelegi tu prin toate metodele? in primul rand trebuie sa-ti reglezi ciclul sa poti ramane insarcinata...la ginecolog iti recomanda niste pastilute si apoi iti vine regulat.alte cauze...nu vreau sa te sperii dar cel mai bine du-te la doctor... ex tot siti va spune acesta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu yami mergi la un preot sa te spovedesti. poate asta te va ajuta. ai omorat un suflet incearca sa iti vindeci tu acum sufletul.mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult suuces si roaga-te la bunul D ZEU