| Adela50 a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare.Am 13 ani, aproape 14.
Cand eram inca o copila, mi-a placut de un baiat mai mare decat mine cu 3 ani, aproape 4.Era ceva intre copii aveam 8 ani el 11 spre 12.Toata lumea stia ca-l plac. El ma placea.Cand ne intalneam vorbeam tot.Eram timizi amandoi.Parintii nosti buni prieteni de familie. Aproape in fiecare weekend ne intalneam.Totul era frumos si a tinut mult, ne placeam amandoi.Aceasta intamplare a durat 3 ani.
Dupaiastraight face... El s-a mutat cu tatal sau si inainte sa plece am venit la el si am vorbit.Eram trista, el la fel si ne-am pupat.(nu chiar un sarut)
In toti anii astia m-am mai indragostit de vreo 2, dar din cand in cand, ma gandesc si la el. Ce mai face, cum o mai duce, isi mai aduce aminte de mine?
Astazi nu stiu ce mi-a venit si i-am cautat hi5 si am luat id.
Acum astept sa-mi dea add.
Problema este ca nu stiu ce sa-i zic, n-as vrea sa ne combinam in nici un caz, dar amici macar, in toti anii astia am incercat sa dau de el, dar in zadar. O singura data a fost la mine in oras cand am stiut eu si eu eram plecata.
Stiu ca multi o sa radeti poate ca e o iubire din copilarie, prima dragoste dar as vrea sa tin legatura cu el.
Ce sa-i zic?

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Oaw. ce frumos! e ca in ala`` Impreuna pentru totdeauna``laughing
hai, sa fim seriosi. e clar ca mai simti ceva pentru elwinking
o sa-ti dea add probabil sh o sa te intrebe cine esti
tu il intrebi daca isi mai aminteste de fata cu care nu stiu ce facea(ii zici o amintire sau o faza frumoasa), bineinteles fata fiind tu sh apoi incepeti sa vorbiti.noroccc

| Rukhsandra a răspuns:

Nu poti sa stii dca nu vb cu el.
vorbeste cu el, povestiti ce-ati mai facut cum va merge si propune-i sa va intalniti big grin

| Stefania a răspuns:

Est foarte frumoasa poveste tahappy. Nu te speria el 100% c se mai gandest la tinehappy. Pe mes ii zici cine esti si o sa-si aduca amintewinking. Presupun ca el are acum 18 ani.Nu stiu ce sa zic.Nu vreau sa te supar, dar cred ca are prietena, dar marog doar el stie astahappy. Si daca ii zici cine esti o sas-si dea seama, dar daca nu-si da seama atunci insemna ca nu se mai gandeste la tinestraight face. Dar eu totusi cred ca nu auitat cei 3 anihappy. Mult succes!kiss

| marymaryanne a răspuns:

Wauuuuuuuuuuuuuuu! exact povestea meaaaa! noi ne cunosteam inca de mici de la scoala.am fost amici multi ani. apoi eu ma transferasem la o alta scoala.si trecura vreo 4 ani, iar el mai avea numarul meu de fix in m inte. el fiind plecat in strainatate m-a sunat si mi-a zis ca in tot acest timp nu ma uitat si s-a gandit la mine.stii ce a urmat? eu atunci implinisem 18 ani.era luna iunie.in luna august am plecat la el in italia si aici am ramas. iar acum peste 2 luni avem si nunta,happysa stii ca nu ai nimic de pierdut daca tu il iubesti si vrei sa ai o relatie cu el incearca sa-i zici ce simti fara rusine.prima dragostea este cea mai frumoasa si nu se uita niciodata.mult noroc in viata iti doresc.

| eni a răspuns:

La 14 ani te consideri adult? MAMA! Esti copilas.Parca tu ai pus intrebarea aceea Ai o minte sclipitoare, de bubuie.

| Adela50 explică:

Problema e ca nu stiu daca el ma mai tine minte. A trecut mult timpstraight face

| guly_8898 a răspuns:

Poi avand in vedere ca erati destul de apropiati nu cred ca s`ar supara ca ai dat de eltongue
Ii spui doar ca ai vrea sa mai vorbiti, sa depanati amintiritongue ...ca nu l`ai vazut de mult, daca e bine...chestii generaletongue

| silviuilas a răspuns:

Eu las intreba ce face cum o mai duce unde sta si carei id lui