| helly a întrebat:

am si eu o intrebare. am avut primul contact sexual acum exact 7 saptamani. penetrarea nu a fost completa daca pot sa zic asa, adica nu s-a rupt himenul. am facut asta protejat. luna trecuta mi-a venit menstruatia cand trebuia si a tinut o saptamana daca nu chiar mai mult. niciodata in aceste 7 saptamani nu am avut vreun semn ca as fi insarcinata sau ceva. adica nu mi-a fost rau sau asa. e vreo posibilitate sa fiu insarcinata? si cand cand ar trebui sa apara greturile? e posibil sa nu apara deloc? si linia de desubtul buricului am inteles ca trebuie sa se faca mai maro dupa vreo 2 3 saptamani de la sarcina, nu am nicio schimbare.

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai calma. ce nu inteleg eu e faptul ca nu faceti teste de sarcina, la modul general vorbesc. mergi, iei un test, il faci si afli raspunsul. stati asa si va intrebati daca sunteti sau nu insarcinate, e un stres la care va supuneti fara motiv. daca ti-a venit menstruatia clar nu esti insarcinata.

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

O sa fie baiat. Sa il numesti GumiSteril happy
Sa iti traiasca!

| LineGuide a răspuns:

Ati facut totul protejat, nu ai greturi, nu ti s-a rupt himenul, si totusi mi-am pierdut 3minute sa citesc si sa scriu asta.
Nu ai nimic, dar totusi daca ai sub 15 ani, mai asteapta pana la urmatoarea experienta!
Mult noroc!